tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Meky Žbirka, foto:tasr

Meky Žbirka nás navždy opustil. Úžasný umelec už nie je medzi nami, takto znie posledný odkaz!

Fanúšikov šokovala informácia o smrti obľúbeného hudobného interpréta Miroslava Žbirku. Na jeho oficiálnom instagramovom účte sa objavila strašná správa. Tisíce ľudí ostali bez slova. Podľa dostupných informácií bol príčinou jeho úmrtia komplikovaný zápal pľúc, s ktorým bojoval niekoľko týždňov v nemocnici, informoval portál extra.cz.

Miroslav Žbirka (†69) má na konte mnoho hudobných úspechov. Za skladbu Úsmev získal Bratislavskú lýru. Je bývalým členom skupiny Modus a v roku 1982 sa stal prvým Zlatým slávikom.

Jeho devízou popri hre na gitare bola aj angličtina

U Mekyho išlo na úplnom začiatku jeho kariéry ako neznámeho hudobníka o repertoár skupín The Beatles, The Rolling Stones, Elvis Presley či iných populárnych hudobníkov. Jeho devízou popri hre na gitare bola aj angličtina a texty, ktoré vďaka mame nemal iba odpočúvané z rádia a nahrávok. Jeho hudobný talent podporovala a učila ho i anglický jazyk.

Tento skvelý umelec nás dnes navždy opustil. „“Správy o mojej smrti sú PRAVDIVÉ” to by řekl Meky, kdyby žil MIRO ŽBIRKA 21.10.1952- 10.11.2021,“ znie smutný oznam na jeho instagramovom i facebookovom účte. Touto cestou oznámili fanúšikom, že Mekky už nie je medzi nami. Informáciu potvrdil aj jeho PR manažér Rado Mešša. Spevák mal zdravotné ťažkosti pre, ktoré skončil pred pár týždňami na infúziách. Či je to príčina jeho úmrtia teraz nie je známe.

Pravidelne koncertoval s Modusom vo Véčku

Žbirka bol legendou slovenskej hudobnej scény, viacnásobný Slávik a víťaz ankety Spevák roka na Slovensku, od roku 2006 člen Siene slávy na Slovensku, hudobník, ktorého albumy vydávané od polovice 80. rokov dosahovali niekoľkostotisícové náklady. Absolvoval množstvo koncertov doma i v zahraničí.

Prvú gitaru zdedil po bratoch, prvé akordy ho naučil brat Tony. Chlapci na Gunduličovej ulici vedeli, že Mirova mama je Angličanka, tak dostal prezývku Meky. Tá s ním ide celý život. Meky začínal svoju úspešnú dráhu už keď mal 15 rokov. Byť známym už v šestnástich v tej dobe bolo malým zázrakom. Spolu s prvou zostavou Modusu, ešte pod názvom Modus Club, pravidelne koncertovali vo Véčku, ktoré bolo centrom hudobného diania.

Vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodine a najbližším.

Fanúšikovia posielajú odkazy do neba

Foto: profimedia instagram


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Meky Žbirka nás navždy opustil. Úžasný umelec už nie je medzi nami, takto znie posledný odkaz!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku