eReport.sk

Fakultná nemocnica má staro-nové vedenie


TASR informuje, že vo výberovom konaní na post šéfa Fakultnej nemocnice Trnava uspel Daniel Žitňan, ktorý bol jediným uchádzačom. Vyplýva to z výsledkov výberového konania, ktoré bolo v polovici mája. Ministerstvo zdravotníctva SR o tom informovalo na svojom webe.

Daniel Žitňan vedie nemocnicu ako poverený riaditeľ aj v súčasnosti. Do funkcie ho v novembri minulého roka dočasne vymenovala ministerka zdravotníctva SR Zuzana Dolinková (Hlas-SD). Na poste vystriedal Vladislava Šrojtu. V tejto funkcii nie je nový riaditeľ nováčikom, zastával ju už v rokoch 2016- 2020. 

Podľa informácií, ktoré nám poskytol hovorca FNTT Matej Martovič hlavným zámerom nového riaditeľa FN Trnava MUDr. Daniela Žitňana, MPH, je výstavba novej nemocnice. Samozrejmosťou je aj rozvoj a skvalitňovanie služieb v súčasných priestoroch, nakoľko výstavba novej nemocnice je plán na dlhšie obdobie. Momentálne finalizujeme rekonštrukciu Gastroenterologického centra FN Trnava. V zámere je aj rozvoj kardiovaskulárnej starostlivosti, urgentného príjmu a radiačnej terapie. Rozvoj nemocnice je však podmienený finančným krytím projektov a zámerov.“

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fakultná nemocnica má staro-nové vedenie

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre