eReport.sk
Romain Grosjean, foto:instagram

F1: Grosjean sa stretol so svojimi záchrancami: „Som im vďačný!”

Pilot formuly 1 Romain Grosjean sa štyri dni po hrôzostrašnej havárii vrátil do boxov tímu Haas. Stretol sa so svojimi záchrancami, ktorí ho vytiahli z horiaceho monopostu na Veľkej cene Bahrajnu.

Grosjeana a jeho manželku Marion privítali členovia americkej stajne s veľkým nadšením. Francúzovi zachránili život pojazdný zdravotník Alan van der Merwe a člen lekárskeho tímu Dr. Alan Roberts. Francúz v nedeľu takmer zhorel v kokpite svojho auta, keď po kolízii s Daniilom Kviatom narazil do bariéry. Monopost sa rozlomil na dve časti a okamžite začal horieť. Tridsaťštyriročný pilot Haasu približne po pol minúte dokázal z horiaceho kokpitu vyskočiť a z hrozivo vyzerajúcej nehody vyviazol iba s menšími popáleninami.

V stredu ho prepustili z vojenskej nemocnice v Bahrajne. Grosjean prišiel do “paddocku” s bandážami na oboch rukách a ľavej nohe a je isté, že cez víkend sa na druhej VC Bahrajnu nepredstaví. Stretol sa aj s hasičmi Jobym Mathewom Thaerom Alim Taherom, ktorí sa takisto podieľali na jeho záchrane.

Zdroj:tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport