eReport.sk
Exprezident Andrej Kiska Foto: tasr

Exprezident Kiska vydáva knižný triler: Ruská vojna či boj s premiérom. O čom to bude?

Bývalá hlava štátu sa rozhodla aktívnu politiku zavesiť na klinec, no zároveň si našla nový koníček. Exprezident Andrej Kiska sa pustil na dráhu spisovateľa a dej jeho fiktívneho románu vám bude sakramentnsky povedomý.

Exprezident spisovateľom

Kiska sa postupne vytratil z aktívnej politiky a strana, ktorú pôvodne založil, sa zmieta vo vojne interných frakcií a nachádza sa v prieskumoch hlboko pod hranicou zvoliteľnosti. Exprezident ale nezaháľal a našiel si nové hobby, v ktorom zúžitkoval bohaté skúsenosti na čele prezidentského paláca.

Viac článkov o exprezidenbtovi:

  1. Andrej Kiska (vpravo) odchádza zo snemu strany Za ľudí po tom, čo za novú predsedníčku strany bola zvolená Veronika Remišová (vľavo), 8. augusta 2020 v Trenčianskych Tepliciach.
  2. Robert Fico (Smer-SD)

Kiska nezvolil pri svojej novej knihe čistú formu autobiografie, ale fikcie popretkávanej praktickými skúsenosťami z čias, keď sedel v kresle hlavy štátu. Kniha sa dá už objednať na webe známej siete kníhkupectiev a nesie názov Prezident – Dvadsať dní na prežite.

Nová kniha exprezidenta Andreja Kisku. – Foto: martinus.sk

Prezident verzus premiér

Anotácia na internete hovorí, že ide o príbeh boja novozvoleného prezidenta s premiérom, ktorého prezidentské ambície zostali nenaplnené. Zdá sa vám nástrel deja povedomý?

„Politický triler sa odohráva na pozadí vzrastajúceho napätia a vypuknutej vojny medzi Ruskom a Ukrajinou. Vzájomný konflikt medzi premiérom, ktorý túži ovládať krajinu, a prezidentom narastá a vyústi až do tragédie,” stojí v stručnom opise deja na internetovej stránke kníhkupectva.

Zároveň text ku knihe potvrdzuje, že ide o román s autobiografickými prvkami. Práve Kiska sa totiž počas svojho prezidentovania pasoval aj s vtedajším premiérom Robertom Ficom. Dvojica ústavných činiteľov voči sebe v tom čase neskrývali vzájomnú nevraživosť. „Autor v knihe využíva svoje osobné skúsenosti a poskytuje prekvapivé detaily z politického, ale aj osobného života hlavy štátu,” píše sa ďalej.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti