eReport.sk
Minister práce Erik Tomáš, vpravo štátny tajomník Branislav Ondruš
Minister práce Erik Tomáš, vpravo štátny tajomník Branislav Ondruš, foto:tasr

Vláda po zemetrasení na východe podnikla expresné kroky. Tomáš: Sme pripravení poskytnúť pomoc!

Východ Slovenska sa dnes opäť stal terčom zemetrasenia. Podľa seizmologického úradu zasiahli okolie Humenného, Vranova nad Topľou a Stropkova otrasy Zeme 3. stupeň Richterovej stupnice. Ide o rovnaké miesta, ktoré boli epicentrum ničivého zemetrasenie z októbra minulého roka.

Expresné kroky vlády

Vtedy úradnícka vláda na čele, ktorej stál premiér Ľudovít Ódor nepodnikla žiadne kroky, aby pomohla obyvateľom zasiahnutým touto ničivou katastrofou. Za to bol i prezidentský kabinet ostro skritizovaný. Napravil to musel, až nový vládny kabinet Roberta Fica, ktorého premiér a ministri bezprostredne po zasadnutí do funkcii smerovali svoje prvé kroky na východ Slovenska. Na mieste, kde ku katastrofe došlo vláda sľúbila obyvateľom zasiahnutých obcí pomoc.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vedúci Zastúpenia Európskej komisie (EK) na Slovensku Vladimír Šucha
  2. Tibor Gašpar
  3. Východné Slovensko zasiahlo zemetrasenie

Tentoraz tomu nie je inak. Minister práce Erik Tomáš (Hlas-SD) uvádza v príspevku na sociálnej sieti, že vláda ihneď po tom, čo sa dozvedala o zemetrasení na východe našej krajiny reagovala a podnikla expresné kroky. „Východ Slovenska opäť zasiahlo zemetrasenie. Síce slabšie ako to v minulom roku, ale ľudia sú vystrašení. Aktivizovali sme úrady práce v Humennom, Vranove nad Topľou a Stropkove, ktoré už komunikujú so starostami postihnutých obcí. Sme pripravení poskytnúť pomoc, vrátane psychologickej.“

Zemetrasenie na východe Slovenska

Východné Slovensko zasiahlo vo štvrtok zemetrasenie. Potvrdil vedúci oddelenia seizmológie Slovenskej akadémie vied (SAV) Kristián Csicsay. Išlo o dotrasy minuloročného októbrového zemetrasenia. Otrasy pocítili ľudia v okresoch Vranov nad Topľou a Humenné. Podľa údajov oddelenia seizmológie SAV malo zemetrasenie magnitúdo 2,7. Epicentrum zaznamenali pri obci Jankovce v okrese Humenné. Podľa Csicsaya išlo o doteraz najsilnejší dotras, ktorý zároveň ľudia pocítili najintenzívnejšie.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vláda po zemetrasení na východe podnikla expresné kroky. Tomáš: Sme pripravení poskytnúť pomoc!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre