eReport.sk
Dereka Chauvina, bývalého amerického policajta, zodpovedného za smrť Georga Floyda - v dôsledku čoho v USA v roku 2020 prepukli masívne protesty za rasovú spravodlivosť - v piatok vo väznici napadli a bodli nožom.
KK14 - Na archívnej snímke z 31. mája 2020 bývalý policajt Derek Chauvin. Bývalého amerického policajta Dereka Chauvina, obvineného z vraždy Afroameričana Georgea Floyda, obvinili z daňových podvodov. Informoval o tom v stredu 22. júla 2020 na svojej webovej stránke denník The New York Times. Rovnakým obvineniam čelí aj Chauvinova manželka Kellie. Vyšetrovanie oboch manželov sa začalo v júni. FOTO TASR/AP FILE - This May 31, 2020, file photo provided by the Hennepin County Sheriff shows former Minneapolis police Officer Derek Chauvin, who was arrested for the May 25 death of George Floyd. Chauvin is now facing multiple felony counts of tax evasion. Chauvin and his wife, Kellie May Chauvin, were charged Wednesday, July 22, 2020 in Washington County, Minn. They are each charged with six counts related to filing false tax returns dating back to the 2014 tax year, and three counts of failing to file returns for 2016, 2017 and 2018. Derek Chauvin is currently in custody in connection with Floyd's death. Prosecutors say Kellie Chauvin is not in custody. (Hennepin County Sheriff via AP, File)

Expolicajt obvinený z vraždy Floyda je už na slobode. Za milión dolárov

Bývalý americký policajt Derek Chauvin obvinený zo zabitia Afroameričana Georgea Floyda bol v stredu prepustený z väzby na kauciu vo výške jedného milióna amerických dolárov. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na záznamy zo súdu.

Derek Chauvin (44) v máji v meste Minneapolis v štáte Minnesota je obvinený z toho, že pri policajnom zásahu usmrtil spútaného Floyda, keď mu približne osem minút kľačal na krku. Floyd sa pri zatýkaní sa opakovane sťažoval, že nemôže dýchať, a napokon zomrel.

Chauvin, ktorého po udalosti prepustili z policajného zboru, je obvinený z vraždy druhého stupňa. Traja ďalší, medzičasom tiež prepustení policajti sú obvinení z napomáhania a navádzania k vražde druhého stupňa. Súdny proces s obvinenými sa začne v marci 2021.

Zásah, z ktorého okolostojaci natočili videozáznam, vyvolal po celých USA v nasledovných dvoch týždňoch protesty proti rasizmu a policajnému násiliu.

Zdroj: tasr, foto: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Expolicajt obvinený z vraždy Floyda je už na slobode. Za milión dolárov

Najnovšie