eReport.sk
Nikol Pašinjan
Nikol Pašinjan. Foto: tasr/ap

Arménsko a Spojené štáty usporiadajú spoločné vojenské cvičenia


Arménsko bolo donedávna jedným z najbližších juhokaukazských spojencov Ruska. Ich vzťahy sa však v poslednom období zhoršili, pretože Jerevan obviňuje Rusko z toho, že ho nedokázalo ochrániť pred susedným Azerbajdžanom.

Arménsko a Spojené štáty usporiadajú v júli v Arménsku spoločné vojenské cvičenia, oznámilo v sobotu arménske ministerstvo obrany. TASR o tom informuje podľa správy agentúry Reuters.

Vojenské cvičenia s názvom Eagle Partner 2024 sa budú konať od 15. do 24. júla. Budú zamerané na úlohy spojené s mierotvornými misiami. Podobné cvičenia sú pritom medzi „partnerskými krajinami“ bežné, uviedol arménsky rezort.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Trump sa predviedol ako zabávač

Arménsko bolo donedávna jedným z najbližších juhokaukazských spojencov Ruska. Ich vzťahy sa však v poslednom období zhoršili, pretože Jerevan obviňuje Rusko z toho, že ho nedokázalo ochrániť pred susedným Azerbajdžanom v spore o územie Náhorného Karabachu.

Hoci je krajina naďalej zmluvným spojencom Ruska, opakovane uviedlo, že nepodporuje vojnu Ruska na Ukrajine a Kyjevu poslalo aj humanitárnu pomoc. To vyvolalo hnev Ruska, píše Reuters.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Arménsko a Spojené štáty usporiadajú spoločné vojenské cvičenia

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: