eReport.sk
Šeliga
Foto: fb/js

FOTO Rande v čase korony? Šeliga a Žitňanská prichytení opäť spolu

Už v minulosti sa špekulovalo, že medzi poslancami strany Za ľudí Jurajom Šeligom a Janou Žitňanskou to iskrí a ich vzťah je viac než kolegiálny. A my sme ich znova prichytili spolu.

Nerozlučná dvojica? Koncom septembra si bok po boku stranícki kolegovia vyšli do Piešťan na tanečné predstavenie Slovenský triptych ľudového súboru Lúčnica. Vidieť kolegovcov spoločne tráviť čas nie je, ale v poslednom čase vôbec výnimočné a dokonca boli v minulosti označovaný za párik.

Juraj Šeliga a Jana Žitňanská si vyšli na koncert Lúčnice, v minulosti boli spájaní, ako pár. Foto: zpiestan.sk, Koláž: eReport.sk

Opäť spolu

Ako je to ale dnes? Udržuje ambiciózny mladík s o 16 rokov staršou kolegyňou intímny vzťah, alebo sú len dobrí známi? „Ja som podpredseda parlamentu a pani Žitňanská je predsedníčka nášho poslaneckého klubu a je veľmi prirodzene, že sú spoločenské podujatia, kde sa stretávame spoločne, ako predstavitelia parlamentu a strany,“ odpovedal diplomaticky Šeliga.

Kontaktovali sme aj samotnú Žitňanskú, no tá do uzávierky článku neodpovedala. Mladého politika priviedol osud do strany Za ľudí v tom čase pod taktovkou Andreja Kisku rovno z rozvášnených námestí. Práve Šeliga bol spolu s Karolínou Farskou jednou z tvárí protestov Za slušné Slovensko. Žitňanská naopak do straníckych radov vstúpila z lavíc Európskeho parlamentu, kde pôsobila ešte vo farbách koalície strán Nova-KDH-OKS

Dodržali koronaopatrenia?

Samotný Šeliga je aj hlasným kritikom nedodržiavania pandemických opatrení a len nedávno podal trestné oznámenie na šéfa extrémistov Mariana Kotlebu, ktorý v televíznej diskusnej relácii odmietol nosiť rúško. Zaujímalo nás či v čase koronakrízy a pandémie bolo rozumné si zájsť na hromadnú kultúrnu akciu v piešťanskom Dome umenia. „Počas celého vystúpenia a celého predstavenia som mal rúško a dodržiaval všetky hygienické štandardy,“ uisťoval Šeliga.

V čase predstavenia, Igor Matovič práve sprísňoval pandemické opatrenia. Foto: zpiestan.sk

Kuriózne je, že práve v čase, keď Šeliga so Žitňanskou sedeli na predstavení Lúčnice, Igor Matoviť pred verejnosťou vyrukoval so sprísnením bezpečnostných pandemických opatrení, týkajúcich sa aj kultúrnych akcií.

„V čase predstavenia sme nemali vedomosť o tom aké budú opatrenia. Dôležité je naozaj dodržiavať všetky hygienické štandardy a odporúčania hlavného hygienika. Rúško nás chráni, a preto ho prosím používajme a neverme konšpirátorom,“ uzavrel podpredseda Za ľudí. Dvojica má, ale k sebe blízko už dlhšie.


Strávili spolu noc

V máji tohto roku totiž portál Topky.sk priniesol informáciu, že šéfka straníckeho klubu strávila u Šeligu v jeho ružinovskom byte noc, čo dosvedčovali aj fotografie. Napriek podobným nočným návštevám Šeliga odmietol tvrdenie, že by boli so Žitňanskou „spolu vo vzťahu“ a podobné špekulácie označil za kraviny. Pravdou, ale zostáva, že obidvaja straníci trávili spolu množstvo času aj v kampaňovom období počas predvolebného obdobia, koncom minulého roku.

Šeliga s o 16 rokov staršou kolegyňou trávil množstvo času najmä v predvolebnom kampaňovom období. Foto: facebook/js

Prešla si peklom

Samotná Žitňanská si prešla naozaj neľahkým obdobím. Pred dvomi rokmi jej totiž zomrela jej milovaná polovička, manžel Robert. Toho v Bruseli zrazilo auto, na čo sa dostal na deväť mesiacov do kómy, z ktorej sa už neprebral.

Foto: sita, fcb, zpiestan.sk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Rande v čase korony? Šeliga a Žitňanská prichytení opäť spolu

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php