eReport.sk
Šéf tejto "misie" europoslanec Vladimír Bilčík. Foto: tasr

„Misia 21“ nestačila. Hegerov demokrat Bilčík prosí o pomoc Londýn: Slovensko je v ohrození!

Ešteže občania nemajú vážnejšie problémy. Kým Slováci a Slovenky prerátavajú pomalý každý cent, nie euro, našich mocipánov trápia zdá sa najviac „hoaxy a dezinformácie.“ Lebo to je to, čo ohrozuje Slovákov. Teda v ich hlavách. Bežní občania našej krajiny sa medzitým napríklad dnes mohli dočítať, že už o pár dní im banky zvýšia poplatky za hypotekárne úvery v stovkách eur. Nuž, ale také Rusko a Čína, sú pre našinca oveľa väčšou hrozbou. Kiežby o tom vedel!

Mohlo by vás zaujímať

  1. Stojíme za Čaputovou!
  2. ZMOS apeluje na Hamrana so Šimkom
  3. Občianske združenie Za zdravú a spravodlivú spoločnosť
  4. Cenzurovať je demokratické

Záchrannú misu vedie Bilčík

Ktorý je členom Výboru EP pre zahraničnú politiku za frakciu európskych ľudovcov, je na čele tejto misie ako spravodajca Osobitného výboru EP pre zasahovanie do všetkých demokratických procesov v EÚ vrátane dezinformácií (ING2).

Hlavným cieľom sedemčlennej misie poslancov Európskeho parlamentu (EP) do Londýna je posilniť európsku spoluprácu v boji proti dezinformáciám a hybridným hrozbám v pobrexitovom období.

Skutočné hrozby

Slovenský europoslanec Vladimír Bilčík zdôraznil, že EP si uvedomuje hrozby, ktorým čelí od tretích krajín. Dodal, že autoritárske režimy na čele s Ruskom a Čínou majú záujem oslabovať EÚ a jej inštitúcie. Ale aj jednotlivé členské štáty.

„Potrebujeme byť voči týmto zahraničným zásahom odolnejší. Aj preto sme odcestovali do Londýna. Cieľom našej misie je bližšie sa oboznámiť s opatreniami, ktoré Británia prijala, aby ochránila svoj parlament a ďalšie inštitúcie pred zásahmi z tretích krajín a hybridnými hrozbami,“ vysvetlil.

Ešteže občania nemajú vážnejšie problémy

Slovenský europoslanec taktiež vyjadril presvedčenie, že krokmi, ktoré Británia robí v boji proti dezinformáciám a zahraničnému zasahovaniu, sa môže inšpirovať aj Slovensko, ktoré je ako jeden z najbližších spojencov Ukrajiny vďačným terčom zahraničného zasahovania.

Nuž, keď už teda táto misia na záchranu Slovenska, šťastne dorazila do Londýna, možno by sa len tak na okraj, mohli napríklad Britov opýtať, prečo je u nich inflácia 8, 7% a u nás štrnásť percent.

A na pôde europarlamentu robiť niečo, na čo ich Slováci zvolili. Napríklad. Dovolím si tipnúť, že boj s „hoaxami,“ to zrovna nebol. Lebo obyčajný Slovák je oveľa viac ohrozený chudobou, vysokou infláciou. Stratou bývania a zamestnania. A ako naši mocní, tiež bojuje. každý deň. S „nepatrným rozdielom,“ že on o prežitie.

A čo tak..

Nuž, ake keďže pán europoslanec Bilčík je z Hegerovej strany „Demokrati,“ niet sa čomu ani veľmi čudovať.

Inak, čo tak presadiť aj taký návrh, že ak je niekto europoslancom za nejakú stranu, potom, čo vstúpi do inej, ktorá navyše neprešla parlamentnými voľbami, takže nemá žiadnu legitimitu, by prišiel o mandát europoslanca?

Či to by bolo nedemokratické, nemorálne a nekorektné? Voči občanom?

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

„Misia 21“ nestačila. Hegerov demokrat Bilčík prosí o pomoc Londýn: Slovensko je v ohrození!

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie