eReport.sk
Erik Tomáš
Erik Tomáš. Zdroj foto: fb

Erik Tomáš: Automobilka Volvo má obrovský záujem zamestnávať našich Rómov

 Automobilka Volvo, ktorá má vyrásť pri Košiciach, má obrovský záujem zamestnávať Rómov. Počas stredajšieho (28. 2.) výjazdového rokovania vlády v Michalovciach to uviedol minister práce Erik Tomáš (Hlas-SD). Oblasti automotive aj v súvislosti s príchodom automobilky na východ Slovenska sa venuje vláda i na svojom štvrtkovom výjazdovom rokovaní v Košiciach.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Právny štát je nateraz zachránený
  2. Rozdielne pohľady

Výzva

Podľa Tomáša je veľkou výzvou pripraviť ľudí nielen pre Volvo, ale pre celý priemysel, keďže sa nezamestnanosť pohybuje na úrovni okolo štyroch percent.

Pripomenul, že v automobilke by malo pracovať 5000 ľudí a ďalších 12.000 pracovných miest má vzniknúť v dodávateľských firmách. Rezort preto pripravil program na vzdelávanie a rekvalifikáciu ľudí.

Záujem o našu pracovnú silu

„Špecialita smerom k Volvu spočíva v tom, že má obrovský záujem zamestnávať našich rómskych spoluobčanov. Uvidíme, ako nám to pôjde, ale doslova na to kladú dôraz. Chcú zamestnať Rómov. Urobíme všetko preto, aby sa to podarilo,“ povedal.

Prioritou bude podľa neho zamestnávať predovšetkým slovenských občanov.

„Ak to nepôjde, a ten trh nedokážeme nasýtiť našimi občanmi, tak budeme samozrejme robiť všetko preto, aby sme legálne priviedli na Slovensko ľudí z tretích krajín. Ale z takých, z ktorých si my vyberieme,“ dodal.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Erik Tomáš: Automobilka Volvo má obrovský záujem zamestnávať našich Rómov

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre