eReport.sk
Elena Podzámska
Elena Podzámska, foto: profimedia

Eňa Podzámska: Mojím osudovým mužom bol Matej Chren!

Herečka Elena Podzámska (49) prehovorila o svojich láskach, ale aj o tom, v čom bol výnimočný jej expartner Matej Chren. Otvorene nám porozprávala o depresiách, ktoré ju trápia dlhé roky.

Bilancuje

Elena Podzámska je už dlhšie obdobie sama bez partnera a tesne pred päťdesiatkou zvykne aj bilancovať. „Keď sa ráno zobudím okolo šiestej, tak zvyknem premýšľať. Občas si hovorím, prečo som zostala sama, „keď nie som ani hlúpa a ani škaredá.“ Častokrát sa sebaobviňujem, že je to moja vina. Vtedy si poviem, že to tak malo byť a netreba riešiť minulosť,“ priznáva Eňa Podzámska.

Podobne ako iným single ženám, aj jej partner chýba. „Už som dlhšie sama a keď sa nad tým zamyslím, tak by bolo fajn byť s partnerom. Vo dvojici sa to vždy ťahá lepšie. Keď jeden trošku nevládze, tak ho druhý potiahne,“ dodáva herečka. Vo vzťah by vraj bola rada, ale nasilu ho nevyhľadáva. „Nechávam to plynúť. To, čo má prísť, to určite príde,“ myslí si Eňa.

Osudový muž

Elena Podzámska prežila štyri roky po boku tanečníka Mateja Chrena, ktorého stretla počas tanečnej šou Let´s Dance. Dodnes ho vníma ako životnú lásku. „On to asi nebude rád počuť, má svoj život a pani manželku. Mojim osudovým mužom bol rozhodne Matej Chren. Neviem povedať prečo. To bola absolútne fatálna láska na prvý pohľad. Nevedeli sme sa tomu ubrániť,“ priznáva umelkyňa a vzápätí dodáva, že v čase keď sa stretli, boli obaja vo vzťahu.

„Bola medzi nami silná príťažlivosť, ktorú som už potom nezažila. On asi hej, keďže sa oženil. V tých počiatkoch nášho vzťahu s Matejom sme verili, že to bude navždy a že sa zoberieme. Nestalo sa tak. Neznamená to pre mňa, že to nebola fatálna láska. Osudová láska nemusí vždy skončiť šťastne,“ myslí si dnes.

Elena Podzámska však nezúfa. Priznáva, že mala rada aj iných mužov. „Samozrejme ľúbila som aj iných svojich partnerov, aj Radkinho otca, aj s Miškom Havranom sme boli chvíľu spolu.“ Jej poslednému menovanému partnerovi a ich vzájomnému vzťahu vraj uškodila priveľká pozornosť. „Michal medializáciu znáša, ale v rámci svojej profesie. Cezo mňa však stratil súkromie, jeho mamina bola tiež medializovaná a bolo to veľmi nepríjemné,“ tvrdí Elena. Svojmu expartnerovi však nič nevyčíta, dokonca jeho prístup chápe. „Doteraz sme v normálnom vzťahu. Keď som od neho potrebovala radu, tak mi odpovedal,“ vysvetľuje svoj vzťah s Havranom.

Život s depresiou

Elena Podzámska patrí medzi tie známe slovenské tváre, ktoré nemajú problém hovoriť o depresii. Sama prežila neľahké obdobie a v tomto smere je nesmierne otvorená. „Som liečená na depresiu a lekár ma musel dobre nastaviť. V rukách lekárov som od prvého roka mojej dcéry Radky,“ hovorí umelkyňa. Korona jej na psychiku neurobila veľmi dobre, ale zvládla aj ťažké časy. „Lekár mi musel pridať jeden liek, aby som nemala úzkostné stavy,“ priznala.

Depresie jej začali ešte päť rokov pred narodením dcérky. Vtedy strašne schudla a ľudia si mysleli, že má anorexiu. Prestala jesť a nemala vôbec žiadnu chuť do života. „Vážila som vtedy len 45 kilogramov, dnes mám o desať viac. No, ženy s mojou výškou majú okolo 68 kilogramov. Mám trošku rozhádzaný metabolizmus a nikdy som nejedla veľa,“ vysvetľuje Eňa. Po narodení Radky sa jej neliečené depresie ešte prehĺbili. Mala totiž ťažké tehotenstvo a pôrod a potom dostala popôrodnú depresiu. „To bol vlastne ten upgrade tej depresie, ktorú som už predtým mala. Tam sa to našťastie podchytilo. Za depresiu sa rozhodne netreba hanbiť, my s Kristínkou Tormovou sme o tom ako prvé začali rozprávať.“

Elena Podzámska depresiu prirovnáva k rakovine. Podľa nej je rakovina chorobou tela a depresia chorobou duše. Mala aj také stavy, že tri dni nevedela vstať z postele. To bolo pred narodením dcéry. „Bolo mi všetko jedno, nemala som v sebe žiadnu emóciu. Keď prežívate úzkosť, tak máte aspoň strach. Pri depresii nemáte ani radosť, smútok, ba ani strach,“ tvrdí. Prežila aj obdobie keď chcela zomrieť.

„Nikdy som nemala samovražedné myšlienky a už vôbec nie nutkania. Nikdy som si neskúšala nič spraviť. Ale mala som v mysli také myšlienky, že som prosila Boha aby si ma zobral preč. Nechcela som tu byť. Bola to silná duševná bolesť. Ale fyzicky som si chvalabohu nikdy neublížila, ale v hlave to bolo“, priznala nám herečka. Dnes je k sebe nesmierne zodpovedná. Jej sedemnásťročná dcéra ju drží nad vodou. „Občas mi je večer smutno. Ale komu nie je? Dnes je taká doba, že je duševných chorôb viac. Netreba sa za to hanbiť!“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Eňa Podzámska: Mojím osudovým mužom bol Matej Chren!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti