eReport.sk
Uhoľná elektráreň. Ich využívanie malo byť už minulosťou. V Nemecku sa však deje pravý opak. Zdroj: wikipedia.com

TOTO je tá „ochrana prírody“? Ekologisti si z nás zrejme robia dobrý deň. A „mocní“ ich v tom podporujú


Niektorí politici v Európskej únii sa zrejme zbláznili. Ich požiadavky ohľadom ochrany prírody už nielenže zachádzajú na čiaru únosnosti, ale veľakrát doslova ruinujú ekonomiky jednotlivých štátov. A pritom sa vyrieši iba tak málo, pretože bohaté štáty si aj tak presadia svoje tak, ako sa im to hodí. Tí malí a hlúpi potom doplatia na svoju až prílišnú poslušnosť a lojálnosť. Ako na to, ukazuje stále jasnejšie maďarský premiér Viktor Orbán.

Megakšeft anglosaských bankárov

Mnohí ekoaktivisti robia doslova bláznivé veci na to, aby ľudstvu pripomenuli, že ak sa nespamätáme, tak nám naše lajdáctvo príroda nepekne spočíta. A ono sa to vlastne už deje formou prírodných katastrof, ktoré sú prakticky na každom kontinente. Čo s tým? Ťažko povedať, pretože mnohé najmä bohaté krajiny budú stále presadzovať v prvom rade záujmy ich vlastné, a najmä záujmy bohatých ľudí, ktorí chcú byť ešte bohatšími. Veľmi zaujímavý status k tejto téme napísal na sociálnej sieti Telegram Robert Merva, dlhoročný žurnalista, ale aj hovorca dnes už neexistujúceho Ministerstva pre správu a privatizáciu národného majetku Slovenskej republiky, poradca ministra hospodárstva Juraja Miškova, zakladateľ Asociácie hovorcov Slovenska a súčasný riaditeľ vydavateľstva Torden, podľa ktorého „Gríl díl je iba megakšeft anglosaských bankárov“.

Takto sa dnes odohráva vlastizrada v priamom prenose aj u nás na Slovensku, akurát sú v tomto modeli sofistikovanejšie mechanizmy nákupu bojových vrtuľníkov a vojenskej techniky, vrátane stíhačiek.

Robert Merva, riaditeľ vydavateľstva Torden

„Z Nemecka prichádzajú rozpačité správy. Zelení ľudkovia, lepiaci sa k cestám a bojujúci za návrat života ľudí na stromy, sú čoraz viac zmätení. Energetická spoločnosť RWE zbúrala prvé veterné elektrárne, aby sa mohla pustiť na ich mieste do rozširovania ťažby hnedého uhlia. To sa totiž nachádza priamo pod jednou, už zlikvidovanou veternou elektrárňou,“ konštatuje hneď v úvode Merva a dodáva, že podľa bruselských liturgií za záchranu planéty, teda podľa výnosov a nariadení EK, sa v snahe zvrátiť globálne otepľovanie už nesmú otvárať nové ložiská fosílnych palív a ťažba uhlia sa má utlmiť v celej Európe. Likvidáciou iba jedinej takejto elektrárne, postavenej z bruselských dotácií, získali Nemci prístup k ťažbe až 20 miliónov ton hnedého uhlia v jedinom banskom ložisku.

Nemci porušujú to, čo nám nariaďujú

„Pre porovnanie v celej Českej republike sa v roku 2021 vyťažilo celkom 29 miliónov ton hnedého uhlia. Nemci sa taktiež bez hanby pustili do likvidácie celých obcí, pod ktorými v Nemecku ležia ďalšie milióny ton uhlia. Boli to ale Nemci, ktorí nanútili celej Európe agendu Green deal, vďaka čomu sú dnes ceny energií niekoľko násobne drahšie. Teraz, keď ich toto diletantstvo dobehlo, sa doslova cez noc Nemecko obracia k novej agende Braun (hnedý) Deal!!!“ upresňuje riaditeľ vydavateľstva Torden a dodáva, že celú situáciu veľmi presne komentoval poľský minister spravodlivosti Zbigniew Ziobro, ktorý napísal:

Nemci nám nariaďujú, aby sme zatvorili naše bane na uhlie, pretože musíme chrániť globálnu klímu našej planéty Zem. Sami ale doma otvárajú nové bane, pretože pre Nemcov vôbec nie je dôležitá klíma, ale ich peniaze.

Zbigniew Ziobro, poľský minister spravodlivosti

Nemci nám nariaďujú, aby sme zatvorili naše bane na uhlie, pretože musíme chrániť globálnu klímu našej planéty Zem. Sami ale doma otvárajú nové bane, pretože pre Nemcov vôbec nie je dôležitá klíma, ale ich peniaze. Nejde im o ekológiu, ale o ovládnutie susedov, aby mali lacnú pracovnú silu a trhy pre svoje výrobky. Pre Nemcov je dobrý Poliak, chudobný Poliak – s drahou elektrinou, a bez lacného uhlia!!!“ Člen poľskej vlády tak podľa Mervu presne popísal to, o čo Bruselu a Berlínu v skutočnosti ide. „Ide o kolonizáciu východnej Európy a zbedačenie tamojších obyvateľov!!!“ prízvukuje Merva.

Rozdiel medzi Maďarskom a Českom

Najnovšie podľa neho slávnostne vyhlásil český premiér Fiala, že nechá postaviť štyri nové bloky atómovej elektrárne za 70 miliárd eur (!!!), pričom celú čiastku na stavbu týchto nových blokov si Česko požičia od bánk. „Túto pôžičku následne zverí do rúk pološtátnej firme ČEZ, ktorá ich bude potom niekedy vraj Česku splácať!!! Fialova protičeská politika v porovnaní s Orbánom je jasná. Orbán pred 14 dňami podpísal zmluvu s Ruskom. Podľa tejto zmluvy postaví Rusko v Maďarsku dva nové bloky atómovej elektrárne za 12 miliárd eur!!! Rusko pritom požičia Maďarsku na stavbu týchto blokov celkom 10 miliárd eur! České a maďarské bloky atómovej elektrárne budú svojim výkonom približne rovnaké,“ pripomína riaditeľ vydavateľstva Torden.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Iránsky ropný tanker Sabiti vo vodách Červeného mora.
  2. Europoslankyňa Katarína Roth Neveďalová (Smer-SD).

Len vďaka českým vlastizradcom sú podľa Mervu rozdiely v ich financovaní desivé. „Jeden ruský blok atómovej elektrárne v Maďarsku vyjde na približne 6 miliárd eur, a jeden americký blok atómovej elektrárne v Česku vyjde na takmer 18 miliárd eur a ešte bude mať aj o polovicu menší výkon!!! (sú to zaokrúhlené čísla, ale v princípe je to plus/mínus tak). Maďarské bloky bude vlastniť na 100% maďarský štát! České bloky bude vlastniť pološtátna parazitujúca firma ČEZ!!! Maďarsko dostane na stavbu blokov výhodnú pôžičku z Ruska. ČR si na stavbu požičia od bankárov za trhové úroky, a túto nevýhodnú pôžičku potom zverí do rúk polosúkromnej firme ČEZ!!!,“ upozorňuje riaditeľ vydavateľstva Torden na zásadný rozdiel.

„Takto sa dnes odohráva vlastizrada v priamom prenose aj u nás na Slovensku, akurát sú v tomto modeli sofistikovanejšie mechanizmy nákupu bojových vrtuľníkov a vojenskej techniky, vrátane stíhačiek. Kto si ešte myslí, že politici v čele našich štátov chránia naše národné záujmy?“ pýta sa na samý záver zaujímavého statusu Robert Merva. Jeho záverečná otázka by mala zaujímať aj ľudí na Slovensku, pretože ide o ich peniaze. Peniaze, ktoré by sa dali vynaložiť úplne ináč – napríklad na zdravotníctvo či na školstvo, ktoré sú už doslova na kolenách.

Zdroj: Telegram / Robert Merva

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

TOTO je tá „ochrana prírody“? Ekologisti si z nás zrejme robia dobrý deň. A „mocní“ ich v tom podporujú

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre