eReport.sk
Iránsky ropný tanker Sabiti vo vodách Červeného mora.
USA nakupujú z Ruska lacný plyn, doma ho skvapalnia a potom draho predávajú v Európe. A takto nás klamú. Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Namiesto škandálu ohlušujúce ticho! Prečo? Lebo USA? TOTO nám hnusne zatajujú!?


USA a Európska únia už podali na Rusko viac ako desať balíčkov sankcií, ktoré mali zruinovať jeho ekonomiku a odradiť ho od ďalších útokov na Ukrajinu. Nestalo sa však nič z toho, čo si vedenie EÚ spolu s Američanmi želalo, a po čom túžilo. Žiaľ, na sankcie proti Rusko doplácajú najmä ľudia v eurozóne. A pritom na obchodovaní, hoci tajnom, niektorých bohatých štátov EÚ, vrátane USA, s Ruskom sa takmer nič nezmenilo.

Zapredali nás americkým záujmom

Na sociálnych sieťach sa už objavilo niekoľko videí, v ktorých ich autori ukazujú, že ruské obchody sú plné európskych aj amerických výrobkov svetoznámych značiek. To sú však iba omrvinky z toho, ako čulo obchoduje s Ruskom Amerika a viaceré štáty eurozóny, ktoré sa prezentujú ako nekompromisní bojovníci proti režimu Vladimira Putina. Ako to v skutočnosti je ukázal v statuse na sociálnej sieti Telegram Robert Merva, dlhoročný žurnalista, ale aj hovorca dnes už neexistujúceho Ministerstva pre správu a privatizáciu národného majetku Slovenskej republiky, poradca ministra hospodárstva Juraja Miškova, zakladateľ Asociácie hovorcov Slovenska a súčasný riaditeľ vydavateľstva Torden, ktorý pridal aj článok zverejnený v americkom liberálno orientovanom denníku The Washingtom post.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pri dvanástom balíku protiruských sankcií zo strany Európskej únie bude Smer-SD požadovať dosahovú štúdiu ich účinkov nielen na EÚ, ale aj samotné Slovensko.
  2. Putin tlačí na vládu
  3. Sprava prezident USA Joe Biden a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský počas návštevy Ukrajiny v Kyjeve 20. februára 2023. Biden oznámil nový balík pomoci pre Ukrajinu v hodnote pol miliardy amerických dolárov.

„Škandál, ktorý by mal otriasť svetom. Namiesto toho je tu ohlušujúce ticho,“ napísal hneď v úvode statusu Merva, podľa ktorého to, čo sa deje okolo sankcií proti Rusku už nie je ani na smiech. „Americkí agenti na čele nášho štátu klamali a ožobráčili náš národ. Ak túto škandalóznu informáciu, ktorú zverejnil The Washington Post nevedeli, tak sú neschopní a majú byť za to postihnutí. Lenže oni to dobre vedeli, a aj tak robili všetko preto, aby nás zapredali americkým záujmom. Za to musia byť súdení,“ konštatuje rázne Merva a dodáva, že americký denník The Washington Post vykonal vlastné vyšetrovanie schém predaja ruskej ropy a nakoniec prišiel na to, že ju využíva aj americké ministerstvo obrany.

Rusku pomáhajú rozkvitať priamo USA

Ropu podľa publikácie nakupuje od ruskej spoločnosti Rosnefť nemenovaná spoločnosť zo Spojených arabských emirátov (SAE), ruská ropa potom putuje do tureckých skladov, kde sa následne mieša s inými značkami ropy a posiela sa ďalej do rafinérie Motor Oil Hellas v Grécku. A táto grécka rafinéria ďalej dodáva palivo z ruskej ropy aj priamo americkej armáde.

Toto všetko sa deje napriek sankciám, ktoré USA na Rusko uvalili, a ktoré následne prinútili dodržiavať tieto sankcie aj európske štáty. Rusko totiž aj napriek všetkým sankciám ekonomicky prekvitá, zatiaľ čo sa zvyšok Európy rúti do víru ekonomického krachu,“ vysvetľuje Merva ako to s dovozom „nechcenej“ ruskej ropy vlastne je.

Zdroj: Telegram / Robert Merva

Rusku totiž podľa Mervu aj The Washingtom post pomáhajú rozkvitať priamo USA, ktoré sú odkázané na ich ropu. „Ešte donedávna žili všetci v nádeji, že Rusko vyprovokujú do vojny na Ukrajine, čím ho oslabia a ak sa im nepodarí poraziť ho a zmocniť sa nerastného bohatstva a fosílnych zdrojov, ktorými oplýva, dosiahnu aspoň jeho kolaps a nižšie nákupné ceny týchto komodít.

Tomu sa vraví totálny o**b svojich vazalov, ktorých tak radi nazývajú „partnermi“. V dôsledku dodržiavania absurdných sankcií a kdejakých stropov, dnes európske ekonomiky padajú na kolená, zatiaľ čo Rusko a USA prosperujú. No a zapredané vlády na čele týchto štátov sa smejú svojim ožobračeným občanom priamo do tváre, prízvukuje v závere Robert Merva, ktorý ešte dodáva: „Anglosasi boli, sú a navždy budú iba klamári a podvodníci. Nie partneri.“

Zdroj: Telegram / Robert Merva

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Namiesto škandálu ohlušujúce ticho! Prečo? Lebo USA? TOTO nám hnusne zatajujú!?

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne