eReport.sk
Dzurinda sa nevzdáva
Mikuláš Dzurinda a Eduard Heger mali vlani koncom decembra na sneme strany Spolu k sebe celkom blízko. Dnes už Dzurinda naplno kritizuje Hegerovu vládu. Foto: tasr

VIDEO Dzurinda začal zbierať podpisy pre svoju stranu: Budeme pozitívne vplývať na Slovensko!

Dzurinda sa nevzdáva. Modrí okolo Mikuláša Dzurindu začínajú so zberom podpisov na vznik politickej strany. Informovali o tom na pondelkovej tlačovej konferencii. Podpisy chcú zbierať aj elektronicky. Vznikajúca strana má ambíciu predstaviť riešenia problémov spoločnosti vo viacerých oblastiach. Informovala o tom TASR.

Čas makať

„Rozhodli sme sa v našom započatom úsilí pokračovať. Prestávame čakať a sedieť, začíname ‚makať‘ na zbere podpisov,“ uviedol Ľuboš Schwarzbacher zo vznikajúceho subjektu Modrí – Európske Slovensko. Najskôr plánujú podľa jeho slov vyzbierať podpisy a následne prinášať program a víziu.

Pozitívne!

Dzurinda priblížil, že chcú byť stredopravou stranou konzervatívno-liberálneho typu. Hovorí o ambícii dlhodobo pozitívne ovplyvňovať vývoj na Slovensku, ale aj v Európe. Podotkol, že chaos uplynulých rokov v krajine by nemal pokračovať.

Nuž, pán Dzurinda už mal niekoľko rokov možnosť spravovať túto krajinu. Spolu so svojim blízkym priateľom Ivanom Miklošom, sprivatizovali „pol Slovenska.“

Pozitívny vplyv tejto privatizácie, si obyvatelia Slovenska, uvedomujú najmä teraz. Keď sa dívajú na svoje zloženky za energie.

Nielen o privatizácii veľa vypovedá i spis Gorila.

Dzurinda sa nevzdáva

„Mali sme len dve možnosti – rezignovať, alebo zabojovať,“ poznamenal Dzurinda v súvislosti so situáciou okolo pôvodne plánovaného spájania sa so stranou Spolu. Tá sa už premenovala na Modrú koalíciu, doteraz sa však nekonal ich zlučovací snem.

Dzurinda to označil za uzavretú kapitolu. Modrí majú podľa jeho slov pred sebou víziu európskeho Slovenska a plánujú na nej pracovať.

V najbližších dňoch plánujú podať na Ministerstve vnútra SR oznámenie prípravného výboru o začatí zberu podpisov. Na vznik strany je potrebných aspoň 10.000 podpisov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Dzurinda začal zbierať podpisy pre svoju stranu: Budeme pozitívne vplývať na Slovensko!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti