eReport.sk
Dzurinda ako mierotvorca?
Ex premiér SR Mikuláš Dzurinda, foto:tasr

Komentátor Daniš: Z Dzurindovho projektu sa stal vreckový komiks, nemal na to!


Je Kollár podrazák? Podľa politického komentátora Daga Daniša sa predseda Modrej koalície Miroslav Kollár snaží Mikulášovi Dzurindovi ukradnúť projekt spájania pravice. Kollár po Dzurindovom odstúpení z projektu Modrej koalície tvrdí, že rokuje s inými áčkovými politikmi, vrátane premiéra Eduarda Hegera (OĽANO).

Mohlo by vás zaujímať

  1. Čo hovorí na Dzurindov možný návrat do politiky?
  2. Dzurinda sa nevzdáva
  3. Fico je podobný ako Matovič
  4. Kto by mal byť lídrom spojenej pravice?

„Dzurindu chceli okradnúť, ale nič pri sebe nemal. Z Dzurindovho veľkého projektu sa stal nakoniec vreckový komiks. To, čo urobili Dzurindovi ľudia okolo Miroslava Kollára a ich bonsaja Spolu, vyzerá ako krádež,“ uviedol Dag Daniš v komentári pre Štandard.

„Kollár ukradol Dzurindovi hračku“

„Kollár Dzurindovi ukradol hračku. Treba však dodať, že táto krádež bola čisto virtuálna. A čisto virtuálne bolo aj to, čo jej predchádzalo – teda Dzurindova hra na záchranára a architekta veľkej politickej únie,“ pokračuje Daniš.

Dodáva, že Kollár zobral Dzurindovi v skutočnosti niečo, čo nikdy neexistovalo a dokonca podľa známeho novinára ani nemalo nádej na úspech:

„Dzurinda ponúkal niečo, na čo nemal. Ale to Miroslav Kollár pôvodne nevidel. Balada o „návrate Dzurindu“ sľubovala Kollárovi – vlastníkovi kľúčov od strany – dve veci. Percentá. A spájanie strán do širokej únie. Od progresívcov so SaS cez KDH a Za ľudí až po mikroorganizmy ako Spolu. Výsledok? Dzurinda nepriniesol percentá, ale percento. A so spájaním sa to otočilo na rozklad.“

Je Kollár podrazák?

Problémom malo byť napríklad to, že sa v strane Modrá koalícia neuskutočnil februárový snem, na ktorom mali byť odovzdané podpredsednícke funkcie štyrom Dzurindovým ľuďom. Vyčkávanie je však podľa Daniša zo strany Kollára momentálne pochopiteľné, aj keď je podrazácke.

„To bol zo strany Kollára podraz. Akokoľvek pochopiteľný, ale podraz. Kto má zmysel pre česť a pre váhu slova, ten má dohody rešpektovať. Aj vtedy, keď sa mu časom javia ako unáhlené a nevýhodné. Postup Miroslava Kollára bol egocentrický a krivý. A pre Dzurindu, dvojnásobného premiéra, vrcholne potupný. Do konca februára postával pri bráne a netušil, či Kollár dodrží slovo alebo nie,“ upozorňuje Daniš.

Dzurinda by podľa neho spoločnú tlačovku s Kollárom už neopakoval.

„Dzurinda už asi oľutoval, že chcel urýchliť zakladanie strany dohodami s Kollárom, respektíve telieskom Spolu. A celkom určite oľutoval aj to, že vôbec skúšal šťastie so „spájaním síl.“ Jeho laboratórne experimenty boli celkom mimo reality. Lebo nemá zmysel spájať sily tam, kde nijaké nie sú. Na epizodickom vystúpení expremiéra je šťastná len koncovka. Dzurinda po ohlásení krádeže zistil, že mu nič nechýba,“ uzavrel.

Zdroj: Standard

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Komentátor Daniš: Z Dzurindovho projektu sa stal vreckový komiks, nemal na to!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre