eReport.sk
ministerka hospodárstva SR Denisa Saková (Hlas-SD)
ministerka hospodárstva SR Denisa Saková (Hlas-SD)/ zdroj: tasr

Vláda plní sľuby, Saková ohlasuje tri významné investície. Je tu aj druhá najvyššia investícia v histórii Slovenska!


Ministerka hospodárstva Denisa Saková ohlásila tri nové a významné investície. Jedna z nich je dokonca druhou najvyššou investíciou v histórii Slovenska! Vláda chce rozvíjať životnú úroveň hlavne v chudobnejších regiónoch. Na nové pracovné miesta a väčší ekonomický rozvoj sa môže tešiť okolie Košíc a okres Rimavská sobota. Koľko pracovných miest vznikne?

Druhá najvyššia investícia v histórii Slovenska

Denisa Saková pre eReport. Zdroj: YouTube

Saková ohlásila obrovskú zahraničnú investíciu, vznikne fabrika na výrobu batérii do elektromobilov. Ide o čínsku spoločnosť Gotion. Konzorcium hodlá na Slovensku v najbližších dvoch rokoch preinvestovať cca 1,2 miliardy eur. Dokonca je to druhá najvyššia investícia v histórii Ministerka hospodárstva prezrádza, že pre Slovensko to vyhrala pružnosť a rýchlosť v rokovaní, Číňanov oslovila vláda, ktorá vie rýchlo rozhodovať. Investícia smeruje do okresu Nové zámky – do mesta Šurany.

Investícia do Rimavskej Soboty

Druhou investíciou je investícia v Rimavskej Sobote. Tá si dlhodobo držala donedávna najvyššiu mieru nezamestnanosti. Saková prízvukuje, že v tomto regióne je prioritou zamestnávanie minoritných skupín obyvateľstva. V tejto investícii zohráva obrovskú rolu Heinrich Winkelmann z MH Invest, ktorý sa osobne zúčastnil výjazdového rokovania v Rimavskej Sobote. Ten si vďaka súčasnej vláde poopravil mienku o Slovensku s rozhodol sa pre veľkú investíciu a začal podnikať kroky pre výstavbu závodu v okrese Rimavskej Soboty. Plánuje vystavať fabriku na výrobu nádrží na ohrev vody, Táto súčasná investícia je zatiaľ vo výške 110 miliónov eur, avšak Winkelmann už teraz deklaruje prípadný záujem svoje investície v opomínanom regióne rozšíriť.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Spravodlivá bojovníčka
  2. Marián Kéry
  3. Žiadne odvolávanie nepodporuje

Investícia vo Valalikoch – Volvo

Treťou investíciou je Volvo v priemyselnom parku Valaliky pri Košiciah. Tu sa osobne zúčastnila ministerka hospodárstva aj s novým slovenským prezidentom, Petrom Pellegrinim. Saková vysvetľuje dôvody jeho účasti – takéto investície a život ľudí na Slovensku ho zaujímajú. Vo Valalikoch sa spustí produkcia ku koncu roka 2026 a prinesie približne 3300 prac miest. To číslo sa vyšplhá približne na 12 tisíc miest v najbližších rokoch.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vláda plní sľuby, Saková ohlasuje tri významné investície. Je tu aj druhá najvyššia investícia v histórii Slovenska!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: