eReport.sk
Jana Vaľová, foto:tasr

Vaľová upozornila na slová Naďa: Všetci držte huby, lebo vás nechám pozatvárať, kričal svojho času v Národnej rade


Jana Vaľová sa rozprávala s redaktorom eReportu Dominikom Papalom. Témou bol Lex atentát, doživotná renta pre premiéra ale aj výmeny vysokých funkcionárov štátu. Jana Vaľová ich obhajuje. Myslí si, že keď vláda chce riadiť štát, musí mať vo funkciách ľudí, ktorým môže dôverovať a ktorí sa vláde zodpovedajú, nekonajú proti nej.

Lex atentát, doživotná renta

V prvej časti rozhovoru sa známa politička s redaktorom rozprávala o Lex atentát. Jana Vaľová s návrhom zákona súhlasí. Podľa nej, ak má doživotnú rentu prezident, mal by ju mať aj premiér Slovenska. Ten má totiž v skutočnosti oveľa dôležitejšiu úlohu v rozhodovaní aj riadení štátu. Toto by však nemalo platiť spätne, pretože žiaden zákon nemôže na Slovensku platiť retroaktívne.

Na volených funkcionárov sa mnohé veci zo zákonníka práce nevzťahujú. Upozornila na to, že napríklad na premiéra sa nevzťahuje zákonník práce. V súčasnej situácii sa stalo na Slovensku to, že R. Fico mal pracovný úraz. U bežného človeka by to znamenalo, že má nárok na úrazovú rentu. Na premiéra sa však zákonník nevzťahuje a nárok na takúto rentu nemá. Pracovný úraz je teda z tohto hľadiska najproblematickejšou vecou. Poslanec nemá totiž ani zamestnávateľa.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ladislav Kamenický, minister financií, Screenshot z relácie TA3
  2. Robert Fico, premiér SR

Mali by sme byť trochu tvrdší

D. Papala upozornil, že naša opozícia tvrdí, že tu máme policajný štát. Jana Vaľová hovorí, že v porovnaní so súčasnou opozíciou je táto vláda „diétna“. „Mali by sme byť trochu tvrdší,“ povedala úplne na rovinu. Úplne chápe, že vláda si chce niektorých funkcionárov na vysokých pozíciách vymeniť, pretože vláda nesie zodpovednosť za krajinu a musí tam mať ľudí, ktorí sa jej budú zodpovedať a nie ľudí, ktorí budú robiť proti vláde.

Pripomenula príbeh, ako keď sa dostal Jaroslav Naď k moci, v pléne Národnej rady asi na treťom zasadnutí kričal na R. Fica a vtedajšiu opozíciu: „Všetci držte huby, lebo všetkých vás nechám pozatvárať.“ Pripomenula aj proticovidové opatrenia a ako nesmeli poslanci slobodne chodiť do parlamentu bez testu či očkovania.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vaľová upozornila na slová Naďa: Všetci držte huby, lebo vás nechám pozatvárať, kričal svojho času v Národnej rade

Odoberať
Upozorniť na
28 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: