eReport.sk
Zdroj: tasr

DRSNÉ VIDEO Policajti v Ostrave surovo spacifikovali matku bez rúška! Jej malá dcérka plakala

Z toho, ako zakročili českí policajti proti žene, ktorá nemala rúško, doslova mrazí! Na násilné konanie mužov zákona sa pritom s plačom prizeralo iba päťročné dievčatko, ktoré je dcérou, podľa polície, neposlušnej občianky. Prípad nápadne pripomína podobné zatýkanie muža na Slovensku, ktorý porušil opatrenia, lebo si potreboval zafajčiť. Toto je však drsnejšie, pri nešetrnom konaní polície voči žene, bolo aj malé dieťa.

Všetko sa podľa českého denníku blesk.cz začalo tým, že ochrancovia zákona napomínali muža, zamestnanca reštaurácie, ktorý nemal horné dýchacie cesty prekryté respirátorom.  „Iba som si išiel zapáliť,,“ reagoval chlapík, ktorý si začal všetko snímať na mobilný telefón. Odmietol sa preukázať „občianskym“ a do toho sa vložila žena, ktorá išla práve okolo s dcérou a v ruke mala pohár piva. Nemala na sebe rúško ani respirátor.

Zvalili ju na zem a nasadili putá

Nasledovala výmena názorov na vládne opatrenia, situácia eskalovala a policajti si zavolali posily. Napokon sa na mieste zišlo spolu až päť mužov v uniformách, pričom dvaja z nich boli členmi štátnej polície. Keďže sa žena odmietala legitimovať, nepomohli ani opakované výzvy, policajti zakročili a naozaj nešetrne matku spacifikovali: zavalili ju na zem a nasadili jej putá.

Idete na ženu pred dieťaťom? Pýtal sa muž za kamerou

„Čo to robíte? Mne tu plače dcéra!“ kričala žena na zemi a pridala aj niekoľko nadávok. „To ste chlapi, takto na idete na ženu? Pred dieťaťom? Máte rodiny?“ komentoval muž za kamerou. „Celé je to zbytočné, môžete si za to sami,“ oponuje mu jeden zo strážnikov. „Vás to čaká tiež,“ dodal.

Podľa svedkov policajti žene údajne na niekoľko sekúnd kľakli aj na hlavu! Z videa to ale nie je úplne jasné.

Po celý čas je počuť hlasný plač malého dievčatka. „Mamíííí!,“ kričí vydesené dievčatko. Všetko končí odvedením ženy na policajnú stanicu. O prestrašené dieťa sa po zadržaní jeho mtkay postarala ženina kamarátka, ktorá bola na mieste s nimi.

Portál blesk.cz priniesol aj stanovisko českej štátnej polície. Tá tvrdí, že žena odmietala preukázať svoju totožnosť, bola agresívna a vulgárna.  „Bola prevezená na policajnú stanicu a po preverení jej totožnosti bola prepustená,“ uviedla hovorkyňa Zlatuše Viačková s tým, že žena je podozrivá zo spáchánia priestupku proti verejnému poriadku.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

DRSNÉ VIDEO Policajti v Ostrave surovo spacifikovali matku bez rúška! Jej malá dcérka plakala

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php