eReport.sk
Polícia v Bratislave uzemnila muža. Foto: facebook

ŠOKUJÚCE VIDEO Fajčil pri zastávke bez rúška, skončil v putách: Polícia sa bráni!

Fajčenie na zástavke MHD ho vyšlo poriadne draho! Muža počas kontroly – v čase zvýšeného dohľadu dodržiavania protipandemických opatrení – policajti zadržali, spacifikovali a v putách naložili do auta. Na internete sa objavilo video s popisom, že dôvodom policajného zásahu bolo iba to, že počas fajčenia nepoužíval rúško. Polícia reaguje, že za všetko si môže sám.

Video na sociálnu sieť zavesil profil s menom Robert Šenk. V komentári k nemu tvrdí, že šoféra MHD v utorok ráno zadržali policajti na konečnej zastávke pod mostom SNP v Bratislave v momente, keď si doprial zaslúženú chvíľku na prestávku. „Vystúpil z autobusu kde si zapálil cigaretu. Polícia SR ho za tento priestupok zadržala na základe toho že pri fajčení nepoužíval rúško. Nedovolili mu ísť si zamknúť ani autobus…jednoducho ho odpratali ako špinavého hajzla,” nedával si servítku pred ústa rozzúrený autor statusu a zrejme aj zverejneného záznamu.

Za fajčenie skončil v putách

Na videu je vidieť ako si počas rozhovoru s príslušníkmi policajného zboru muž na chvíľu stiahne rúško a gestikuluje smerom k mužom zákona. Po chvíli si ho opäť nasadil a snažil sa otočiť preč a odísť. V tom momente ho však policajti v uniforme začali pacifikovať, dali mu ruky za chrbát, opreli o kapotu a nasadili želiezka. Následne ho spútaného natlačili do auta a odfrčali preč.

Zdroj: Facebook Robert Šenk

Na video, ktoré na sociálnej sieti okamžite začalo zdieľať množstvo Slovákov, zareagovala dnes aj polícia rozsiahlym statusom. Cez profil Hoaxy a podvody – Polícia SR argumentuje, že ide o manipuláciu informácii o zásahu policajtov voči arogantnej osobe. Dodáva, že na Slovensku platí núdzový stav a mimoriadne nariadenia, ktoré si vyžadujú zvýšenú prítomnosť polície v uliciach za účelom kontroly dodržiavania opatrení.

O potýčke muža s príslušníkmi informovala aj polícia na sociálnej sieti. – Foto: Facebook Hoaxy a podvody – Polícia SR

Môže si za to sám

Skutočný vývoj udalostí na sociálnej sieti je podľa policajtov dezinterpretovaný a bežná hliadková činnosť sa zmenila na zadržanie len kvôli arogantnému správaniu muža a môže si za to sám. „Muž bol podrobený štandardnej kontrole ohľadom zákazu vychádzania. Keďže sa nachádzal v blízkosti zastávky MHD, bol upozornený, že je to miesto, kde je zakázané fajčiť. Osoba reagovala, že jej to je jedno,” vysvetľujú policajti s tým, že osoba sa správala arogantne.

„Absolútne zbytočne si skomplikoval svoj deň. Od začiatku sa správal arogantne a nemal záujem s policajtmi komunikovať. Vyjadroval sa v zmysle, že pre neho žiadne pravidlá neplatia. Rovnako ignoroval povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest. Za účelom podania vysvetlenia svojho konania bol vyzvaný, aby sa dostavil na najbližšie policajné oddelenie. Keďže odmietol a začal odchádzať, policajti postupovali voči nemu štandardným postupom,” doplnili na stránke polície.

Policajti pokračujú tým, že situáciu si nevymysleli sami. „To, že nám tu denne umiera viac ako 100 ľudí, si policajti nevymysleli. V tak kritickej situácii je nevyhnutné, aby polícia konala a podieľala sa na dohľade nad dodržiavaním mimoriadnych opatrení. Nosenie rúšok a obmedzenie pohybu je to najmenej, čo občania môžu urobiť. Isteže, ide o nepríjemný stav a každý policajt si želá, aby sa čoskoro vrátil život do normálu,” ukončili svoj status.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy