eReport.sk
Europarlament prijal nový zákon na ochranu slobody tlače
Plénum europarlamentu. Foto: tasr/afp

Draxlerov tvrdý odkaz našim progresívcom v europarlamente: Fackať sa nenecháme, a už vôbec nie odzadu!


Niektorí „slovenskí“ europoslanci robia v Európskom parlamente nášmu štátu poriadne medvediu službu. Tak, ako sa správajú „naši“ zástupcovia z progresívcov či liberálov, ale vlastne všetci zo súčasnej opozície, tak by sa správať zástupcovia Slovenska v EÚ určite nemali. A nemala by ich k tomu hnať ani túžba dostať sa k moci a odstaviť od vládnutia ľuďmi demokraticky zvolených zástupcov.

Progresívci tvrdo útočia na Slovensko v Bruseli

To, čo robia niektorí súčasní „slovenskí“ europoslanci v Bruseli nerobia a nerobili žiadni iní, nech boli z ktoréhokoľvek štátu. Žalovať, ba doslova kydať na svoju vládu a žiadať pre ňu trest za niečo, čo ešte neurobila, respektíve čo sa ešte nestalo, prípadne aj stalo, no všetko v medziach nášho platného zákona, to je skutočne na zamyslenie, ak nie za vyvodenie trestnej zodpovednosti. Nespokojný s tým, ako „progresívci tvrdo útočia na pozície Slovenska v Bruseli“, je aj exminister školstva Juraj Draxler, ktorý ich v statuse za tvrdo skritizoval.

„Zjavne najviac sa im páči myšlienka, že Slovensku by mohli byť pozastavené niektoré finančné toky, alebo aspoň by sa tým malo ešte nejaký čas intenzívne hroziť,“ píše hneď v úvode Draxler, ktorý v tejto súvislosti odporúča nasledovné:

na úrovni EÚ čo najviac spomínať príklady iných krajín, kde sa celkom reálne nielen masívne zneužívajú eurofondy, ale ignorujú rôzne zákony, vrátane európskych. Už som v minulosti vykreslil, že takýmto vhodným príkladom je Bulharsko, kde sa vládne doslova škandalózne, ale nikto im pozastavením peňazí nehrozí. Pretože sú politicky totálne poslušní. Na toto nemusí upozorňovať priamo vláda, sú k dispozícii aj iné politické kanály.

Vláda by mohla jasnejšie komunikovať, čo všetko nastvárali vlády Matoviča a Hegera, ktoré pripravovali míňanie peňazí z Plánu obnovy.

Juraj Draxler, exminister školstva

ak by Komisia niečo skúsila, treba sa ísť následne „poďakovať“ pred sídlo PS aj pred parlament, za všetko ich úsilie (vrátane Šimečkovej cesty do Prahy, doslova s cieľom prispieť k rozvracaniu vzťahov vlád).

(Iste, nerobiť to tak, ako sa to robilo v „demokratickom“ Kyjeve v roku 2014, kde nová moc nechala davy, aby priamo pred parlamentom hromadne fyzicky napádali nepohodlných poslancov. Ísť im to pripomenúť, ale civilizovane.)

– medzitým by vláda mohla prípadne jasnejšie komunikovať, čo všetko nastvárali vlády Matoviča a Hegera, ktoré pripravovali míňanie peňazí z Plánu obnovy. Je v tom veľa technikálií, ale verejnosti treba ukázať, na aké šialené hlúposti doteraz časť týchto peňazí ide.

Odstavením Šefčoviča sa im bude ľahšie škodiť

Progresívci teraz idú podľa Draxlera tak ďaleko, že spúšťajú kampaň s cieľom poškodiť postaveniu podpredsedu Komisie Maroša Šefčoviča. Odštartovať to mal článok v Denníku N od Mira Kerna, s prispením Ľubice Karvašovej, exporadkyne Matoviča a Hegera, teraz političky PS.

„Progresívci jednak nevedia Šefčovičovi odpustiť, že kandidoval proti Zuzane Čaputovej, a tak sa z neho snažia vyrábať politika Smeru, hoci okrem danej prezidentskej kampane, kde bol nominantom spomínanej strany, sa k slovenskej politike nevyjadruje, a zjavne aj v Bruseli ho berú ako nadstraníckeho, európskeho technokrata, v dobrom či zlom, pripomína exminister školstva.

Chcú docieliť, aby Slovensko v Bruseli nemalo svojho silného človeka. Potom sa ľahšie bude škodiť.

Juraj Draxler, exminister školstva

„Hlavne ale snahou poškodiť šance Šefčoviča, dnes jedného z najmocnejších ľudí v Bruseli, na získanie ďalšieho významného postu, keď sa na jeseň bude zostavovať nová Komisia, chcú docieliť, aby Slovensko v Bruseli nemalo svojho silného človeka.

Potom sa ľahšie bude škodiť,“ prízvukuje Draxler, podľa ktorého aj kvôli tomu, aká kvalita zástupcov pôjde slovenských voličov reprezentovať do Európskeho parlamentu, budú júnové europarlamentné voľby o niečo dôležitejšie ako po iné roky. „Aj preto sa im nezvyklo budem trochu venovať aj ja, s cieľom podporiť, možno aj pomerne masívne, kvalitnejších kandidátov,“ priznáva Drxler.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Juraj Draxler.
  2. Generálna riaditeľka Sekcie Plánu obnovy na Úrade vlády SR Lívia Vašáková
  3. Šport do politiky nepatrí

Podľa exministra školstva nie je totiž účelné, aby sme tam mali ľudí, ktorí si vedia akurát natočiť nejaké to „plamenné“ videjko z prejavu v skutočnosti pred prázdnou sálou, za čo im neinformovaní ľudia tlieskajú, ale reálny vplyv tam nemajú. „Európska politika si žiada určitý takt, široké skúsenosti a umenie politického manévrovania.

Na to treba staviť v prvom rade. Ale tiež povedať, že ak sa nejaká piata kolóna snaží využiť európsku politiku na presadzovanie mocenských hier, stretne sa to s príslušnou odozvou,“ konštatuje záverom Juraj Draxler, ktorý ešte rázne dodáva: „Fackať sa nenecháme, a už vôbec nie odzadu.“

Zdroj: FB / Juraj Draxler

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Draxlerov tvrdý odkaz našim progresívcom v europarlamente: Fackať sa nenecháme, a už vôbec nie odzadu!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne