eReport.sk
Poslankyňa Petra Krištúfková, foto: instagram

SME RODINA: Veľká pomoc rodinám v boji s infláciou

Vďaka pozmeňujúcemu návrhu, ktorý do parlamentu podala poslankyňa za hnutie Sme rodina Petra Krištúfková sa zvýši rodičovský príspevok pre rodičov s malými deťmi.

,,Je to ďalšia veľká pomoc rodinám. Považujem to za veľmi správne a férové. Tento návrh už bol v pléne prerokovaný a hlasovanie prebehne tento týždeň. Ak si získa v parlamente podporu, zvýšime sumu rodičovského príspevku na sumy, ktoré by príspevok dosiahol valorizáciou až v januári 2024. Pomôžeme tak rodinám v boji s infláciou. Tá sa odrazila na cenách potravín aj energií a teda celkovom zvýšení životných nákladov,“ vysvetlila Krištúfková.

Rodičovský príspevok

Vzhľadom k tomu, že rodičovský príspevok má dve úrovne, tak aj zvýšenie je vyčíslené v pomere k výške rodičovského príspevku a indexu valorizácie, ktorý je podľa údajov zverejnených Štatistickým úradom SR dňa 15. mája 1,147. ,,To znamená, že rodičovský príspevok zvýšime od augusta 2023. Pre pracujúcich rodičov na sumu 473,30 eur mesačne a pre nepracujúcich na 345,20 eur mesačne. Pričom prvýkrát bude rodičovský príspevok v týchto sumách vyplatený už v septembri. Vďaka tomuto návrhu by sa nám podarilo pomôcť ľuďom, aby sa neprepadli do hmotnej núdze,“ informovala poslankyňa.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nemecký kancelár Olaf Scholz.
  2. Je to proti ľudským právam!
  3. Kto by mal byť lídrom spojenej pravice?
  4. Vladimir Putin

Veľa pádnych argumentov

Je to ďalšia pomoc poslankyne za hnutie Sme rodina Petry Krištúfkovej pre matky-samoživiteľky. Aj pre rodiny s deťmi, ktoré spolu s dôchodcami patria k najviac ohrozeným skupinám ľudí ohrozených infláciou. ,,Je veľa pádnych argumentov, aby sme nevalorizovali predčasne iba dôchodky, ale vyriešili aj rodičovský príspevok. Inflácia je tu už teraz, nie až v januári. V rámci návrhu sa zároveň schválilo, aby sa rodičovský príspevok najbližšie valorizoval až v roku 2024, a to s účinnosťou od 1.1.2025,“ dodala poslankyňa.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

SME RODINA: Veľká pomoc rodinám v boji s infláciou

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php