eReport.sk
matka s respirátom nastupuje s deťmi do MHD na Sídlisku III v Prešove v pondelok 8. marca 2021.
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Dopravný podnik Prešova reaguje na návrat žiakov základných škôl, prosí cestujúcich o trpezlivosť

PREŠOV – Prešovský dopravný podnik posilní od pondelka (26. 4.) školské spoje v rámci mestskej hromadnej dopravy (MHD). Pridať má aj spoje dvoch bežných liniek. Informoval o tom hovorca mesta Vladimír Tomek s tým, že zmeny budú platné počas celého pracovného týždňa.

Dopravný podnik mesta Prešov reaguje na návrat žiakov všetkých ročníkov základných škôl (ZŠ) pridaním dvoch školských spojov. Tomek priblížil, že pôjde o školský spoj F na trase Teriakovce – Sabinovská a školský spoj P na trase Limbová – ZŠ Prostějovská. „Okrem toho budú posilnené vybrané popoludňajšie spoje liniek 13 a 46. Zmeny sa týkajú nasledujúceho týždňa od 26. do 30. apríla,“ podotkol hovorca.

Pripomenul, že naďalej premávajú aj posilové spoje na linke 32 (Sibírska – Okružná o 7.10 h a Okružná – Sibírska o 13.57 h) a tiež na linke 39 (Björnsonova – Sídlisko III o 7.18 h). V súvislosti s postupným uvoľňovaním opatrení a obnovovaním prezenčnej výučby v základných a stredných školách pripravuje Dopravný podnik mesta Prešov aj zmenu režimu premávky z prázdninového režimu na režim pracovný deň – školský.

„Prechod na posilnený režim premávky si vyžaduje komplexné prípravy z personálneho a technického hľadiska, preto prosíme cestujúcich o trpezlivosť. Predpokladaný termín zavedenia školského režimu premávky je 3. mája,“ dodal Tomek.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dopravný podnik Prešova reaguje na návrat žiakov základných škôl, prosí cestujúcich o trpezlivosť

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php