eReport.sk
ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková zdroj: fb
ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková zdroj: fb

Ministerka Dolinková reaguje na vyjadrenia opozície: So znepokojením sledujem diskusiu okolo WHO!


Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) reaguje na vyjadenia opozičných politikov, ktorí na margo toho, že Slovensko sa malo na valnom zhromaždení WHO disasociovať od aktualizovaných medzinárodných zdravotníckych predpisov, tvrdia, že tento krok v je svetovou hanbou.

Dolinková je znepokojená

„So znepokojením sledujem diskusiu, ktorá sa týka Slovenskej republiky vo vzťahu k Svetovej zdravotníckej organizácii. Vo verejnosti zarezonovala informácia, že slovenská delegácia, ktorej personálne zloženie bolo odkomunikované a odsúhlasené vládou, sa ako jediná na rokovaní so Svetovou zdravotníckou organizáciou disasociovala od aktualizovaných medzinárodných zdravotníckych predpisov, ktoré sú známe pod skratkou IHR. Na týchto nových predpisoch sa minulý týždeň dohodlo 188 štátov sveta a členov WHO.

„Pozorne vnímam vnútropolitickú aj odbornú diskusiu, ktorý tento postoj vyvolal. Rozhodla som sa, aby tento úzko odborný problém zanalyzovali a posúdili všetci tí, ktorí k nemu majú čo povedať. Odborníci.

Ministerka avizuje kroky

„Posilním a rozšírim súčasnú, vládou schválenú medzirezortnú pracovnú skupinu, ktorá bola zriadená po prijatí pôvodných a stále platných medzinárodných zdravotníckych predpisov, o odborníkov naprieč rezortmi a zainteresovanými skupinami. Jej úlohou bude v najbližšom období detailne a odborne vyhodnotiť aktualizované dokumenty, ktoré pripravila WHO a následne jej zistenia budem prezentovať na rokovaní vlády.” Povedala ministerka zdravotníctva.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke zľava ruský prezident Vladimir Putin a Indický premiér Naréndra Módí.

„Uvedomujem si negatívnu skúsenosť, ktorú má Slovenská republika s bojom proti covidu, uvedomujem si ako tí čo dnes hlasno kričia sú zodpovední za vyše 20 000 zbytočných obetí, ako sa nielen v rámci nášho štátu, ale aj celej EÚ nakupovali vo veľkom vakcíny. To však nemôže byť prekážkou, aby sme racionálne posudzovali medzinárodné postupy a podnety, ktoré prichádzajú z vonka. Musíme opatrne a prezieravo pristupovať k novým výzvam, aby sme boli schopní čeliť prípadným zdravotným rizikám v budúcnosti. Slovenská republika je právoplatným členským štátom WHO a ako ministerka zdravotníctva považujem za kľúčové, aby sme svoje členstvo vnímali v kontexte všetkých svojich práv a povinností.” Dodáva Dolinková.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ministerka Dolinková reaguje na vyjadrenia opozície: So znepokojením sledujem diskusiu okolo WHO!

Odoberať
Upozorniť na
20 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne