eReport.sk
Euro sa posilnilo
Na ilustračnej snímke americký dolár a jedno euro. Foto: tasr/ap

Euro sa prepadáva a klesá ku dnu ako Titanic, americký dolár zatiaľ dvojnásobne rastie

 Dolár utešene rastie. Spoločná európska mena v utorok smeruje k najväčšiemu jednodňovému poklesu od septembra 2022. Prispelo k tomu spomalenie inflácie v Nemecku v decembri, zatiaľ čo dolár vzrástol na dvojtýždňové maximum, keďže trhy sa zamerali na zápisnicu z decembrového zasadnutia amerického Federálneho rezervného systému (Fed). TASR o tom informuje na základe správy Reuters.

Mohlo by vás zaujímať

  1. O mieri zas ani slovo
  2. Euro sa posilnilo
  3. Nemecký kancelár Olaf Scholz.
  4. Matovičova a Hegerova vláda je najnedôveryhodnejšia na svete

Euro popoludní kleslo voči doláru o 1,3 % na 1,0526 USD/EUR, čo je jeho najnižšia úroveň od 12. decembra. Je tak zároveň na ceste aj k najväčšiemu dennému poklesu od 23. septembra 2022. Dolár utešene rastie.

Inflácia

Predbežné údaje z Nemecka ukázali, že miera inflácie v najväčšej európskej ekonomike v decembri klesla na 8,6 % z 10 % v novembri. Pod spomalenie inflácie sa čiastočne podpísali jednorazové príspevky štátu na účty za energie pre domácnosti.

ECB

Analytici sa však domnievajú, že ani nemecké údaje o inflácii pravdepodobne neodradia Európsku centrálnu banku (ECB) od pomerne agresívneho sprísňovania menovej politiky v najbližších mesiacoch.

Dolár utešene rastie

Pozornosť investorov sa tento týždeň sústreďuje aj na zverejnenie zápisnice z decembrového zasadnutia Fedu, ktoré je naplánované na stredu (4. 1.).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Euro sa prepadáva a klesá ku dnu ako Titanic, americký dolár zatiaľ dvojnásobne rastie

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti