eReport.sk
Monika Jankovská, foto: tasr

Dočkala sa! Moniku Jankovskú súd prepustil zo zadržania

Tak predsa sa dočkala. Po tom čo súd Moniku Jankovskú pustil na slobodu a ona zaplatila nie malú čiastku na štátny účet, ju pred bránou väzenskej nemocnice čakalo nemilé prekvapenie. Na slobode bola len pár sekúnd.

 Na mieste sa objavili kukláči a opätovne ju zadržali. Tentokrát ju však zadržali v kauze trenčianskeho baru Fatima. Bývalý štátna tajomníčka sa okamžite psychicky zrútila a poputovala naspäť do nemocnice. Jej zdravotný stav je podľa obhajcu Petra Erdösa natoľko vážny, že sa nemohla ani včera (7.3.) dostaviť na súd. „Klientka je slobodná, ale jej zdravotný stav podľa môjho názoru neumožňuje, aby mohla opustiť ústavné zariadenie,” dodal.

Na včerajšom súde mali pre ňu ale dobré správy. Moniku Jankovskú prepustili zo zadržania. V nedeľu v noci o tom rozhodol sudca pre prípravné konanie Okresného súdu v Trenčíne. Pre médiá to uviedol advokát obvinenej Peter Erdös. Uznesenie podľa Erdösa nie je právoplatné, prokurátor voči nemu podal sťažnosť. Jankovská má po prepustení nosiť monitorovací náramok.

Zdroj: tasr

„Sudca pre prípravné konanie svojím uznesením rozhodol tak, že prepustil moju klientku zo zadržania. Čo sa týka návrhu na vzatie do väzby, skonštatoval, že tzv. kolúzne dôvody väzby vzhliadol, avšak jej väzbu nahradil primeranými povinnosťami a obmedzeniami. Konkrétne ide o zákaz styku a kontaktovania sa s obvinenými svedkami, znalcami v trestnej veci vedenej v kauze Fatima. Zároveň sudca rozhodol, že nevzhliadol dôvody pokračovacej, resp. preventívnej väzby,” informoval Erdös.

Sťažnosť prokurátora podľa Erdösa nemá odkladný účinok. Rozhodovať by o nej mal Krajský súd v Trnave.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Zaujímavosti