eReport.sk
Peter Pellegrini (Hlas-SD), foto:tasr
predseda NR SR Peter Pellegrini (Hlas-SD), foto:tasr

Pellegrini: Do prezidentského paláca musia chodiť všetci, nie len tí, ktorí hovoria o prezidentovi pekne

Peter Pellegrini poskytol krátky rozhovor redaktorovi eReportu. Pri príležitosti sviatku MDŽ hovoril o ženách v politike, o Ukrajine a na záver predstavil svoju víziu o prezidentovi SR. Povedal, že prezidentský palác nemôže byť iba miestom občasných ceremónií, kam sa pozývajú iba ľudia, ktorí sú priateľskí voči prezidentke či prezidentovi a ktorí o ňom hovoria len pekne.

Slovensky sa nechcú do politiky dostávať cez kvóty

Podľa predsedu vlády, ženy do politiky patria. Podľa neho žena vnáša do politiky iný pohľad a vyváži drsnejší mužský element. Do funkcií by sa však podľa neho nemali ľudia dostávať na základe kvót. Podľa predsedu NRSR, by človek v prvom rade do politiky mal chcieť ísť a následne sa do politiky dostať sám, presvedčiť svojimi schopnosťami.

Rozhovor P. Pellegriniho s D. Papalom, eReport

Podľa neho, ženy – Slovensky sa nechcú do politiky dostávať cez kvóty, ako sa to robí v niektorých západných krajinách. Slovenky chcú niečo dokázať samé.

Následne sa rozhovor posunul k téme Ukrajiny a slovensko – českých vzťahov. Petra Pellegriniho postoj českej strany prekvapil. „Mrzí ma táto skutočnosť,“ uviedol k reakcii českého premiéra Fialu.  Upozornil, že Slovensko za posledné týždne nijak nevybočilo z pôvodnej rétoriky a tento krok českej strany preto nedáva zmysel. Podpredseda NRSR zopakoval, že podľa neho sa vojensky situácia na Ukrajine vyriešiť nedá.

Palác musí byť miestom, kde sa bude formovať vízia

Následne prišla reč na prezidentskú kampaň. „Z prezidentského paláca sa musí stať miesto, kde sa začne hovoriť o budúcnosti Slovenska,“ povedal kandidát. V prezidentskom paláci by sa za jeden stôl mali posadiť aj znepriatelené strany. Nie len tí, ktorí hovoria pekne o prezidentovi či prezidentke a tí ktorých chce prezident počuť.

„Musí z toho prestať byť len miesto ceremónií, kde sa pani prezidentka raz za čas ukáže a niečo povie,“ povedal Peter Pellegrini. Dodal: „Prezidentský palác musí byť miestom, kde sa bude formovať budúca vízia Slovenska a ja by som bol veľmi rád aby tá nová prezidentská politika bola dynamickejšia, viac spojená s ľuďmi.“  

Podľa kandidáta na hlavu štátu, hlavnou úlohou prezidenta je zastať sa ľudí, ktorí na Slovensku žijú. Svoje prípadné pôsobenie si predstavuje ako dynamické, aktívne, neustále v kontakte s ľuďmi. Chce  iniciovať rokovania, častejšie chodiť do parlamentu, diskutovať s vládou.  

Upozornil na to, že sme už mali dvoch prezidentov, ktorí boli v názorovej opozícii voči vláde a ničomu to nepomohlo. Na záver, aký by bol prvý krok nového prezidenta Pellegriniho? Pozval by do paláca najvyšších štátnych činiteľov.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini: Do prezidentského paláca musia chodiť všetci, nie len tí, ktorí hovoria o prezidentovi pekne

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie