eReport.sk
Kauza Katargate pokračuje
Europarlament. Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Do europarlamentu sa v 23 stranách a jednej koalícii hlásia 21-roční aj 85-ročný


Záujem mať krásny plat ako poslanec Európskeho parlamentu má veľa Slovákov, na kandidátkach ich má 23 strán a jedna koalícia. Zaujímavý je aj vek záujemcov, pričom ten najstarší má už poriadny počet rokov. Najmladší priemer majú v MySlovensko, najstarší, logicky, sú v Srdce vlastenci dôchodcovia – Slovenská národná jednota.

Slováci si budú voliť 15 europoslancov

Najmladším kandidujúcim subjektom v nadchádzajúcich eurovoľbách je MySlovensko s priemerným vekom kandidátov 39 rokov po zaokrúhlení. Nasledujú Socialisti.sk s vekom zhruba 39,5 roka. Podľa TASR to vyplýva zo zoznamu kandidátov zverejnených na stránke Ministerstva vnútra SR.

Najstarším kandidujúcim subjektom je Srdce vlastenci dôchodcovia – Slovenská národná jednota s priemerným vekom 60 rokov. Zhruba 57 rokov majú v priemere kandidáti strán Zdravý rozum a Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku. Z parlamentných strán je najmladší Smer-SSD s priemerným vekom takmer 40 rokov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Povinnosť podať majetkové priznania za rok 2022 malo 1598 verejných funkcionárov.
  2. Audiovizuálny fond

Najstaršia je SNS, národniari majú v priemere cez 51 rokov. Najstarším kandidátom je 85-ročný Viliam Zopp, ktorý kandiduje za Slovenskú ľudovú stranu Andreja Hlinku. Najmladší, teda 21-roční kandidáti sú celkovo dvaja, a to Tobiáš Longauer za Smer-SSD a Andreas Rusnák za Progresíne Slovensko.

Voľby do Európskeho parlamentu (EP) sa budú na Slovensku konať v sobotu 8. júna. Kandiduje 23 strán a jedna koalícia. Slováci budú voliť 15 europoslancov na päťročné volebné obdobie. Zakrúžkovať môžu najviac dvoch kandidátov z jednej kandidátnej listiny.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Do europarlamentu sa v 23 stranách a jednej koalícii hlásia 21-roční aj 85-ročný

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: