eReport.sk
Daniel Lipšic
Daniel Lipšic. Foto: tasr

Disciplinárnym návrhom Žilinku na Lipšica sa bude zaoberať Najvyšší správny súd

Disciplinárnym návrhom, ktorý podal generálny prokurátor Maroš Žilinka na špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica, sa bude zaoberať jeden z disciplinárnych senátov Najvyššieho správneho súdu (NSS) SR. Spisy budú disciplinárnym senátom, ktoré sú stále neúplné, pridelené počas decembra.

„O predmetnom návrhu koná Najvyšší správny súd SR, ktorému ho 2. disciplinárna komisia dňa 9. septembra 2021 z dôvodu príslušnosti postúpila na ďalšie konanie,” uviedol pre TASR hovorca Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibor Skladan. NSS SR zatiaľ nezačal konať o žiadnom disciplinárnom návrhu. „Disciplinárne senáty budú môcť svoju rozhodovaciu činnosť začať až po doplnení prísediacich sudkýň a sudcov do týchto senátov,” podotkol hovorca NSS SR Michal Hajtol.

Žilinka podal návrh na disciplinárne konanie voči Lipšicovi počas augusta

„Senáty sú neúplné, keďže právnické profesie, ktoré podliehajú disciplinárnemu súdnemu poriadku, majú možnosť vykonať voľbu prísediacich sudkýň a sudcov disciplinárnych senátov do konca januára 2022,” spresnil Hajtol. Doplnil, že táto skutočnosť neovplyvňuje pridelenie jednotlivých spisov týmto senátom, ktoré sú zatiaľ tvorené z troch sudcov NSS SR. Žilinka podal návrh na začatie disciplinárneho konania proti Lipšicovi 13. augusta.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka podal návrh na disciplinárne konanie voči Danielovi Lipšicovi – Foto: tasr

Podľa Žilinku Lipšic špekulatívne polemizoval o vznesení obvinení voči vyšetrovateľom

Disciplinárneho previnenia sa mal podľa jeho slov dopustiť tým, že bez znalosti spisu verejne, špekulatívne a zavádzajúcim spôsobom polemizoval o vznesení obvinenia voči vyšetrovateľom špecializovaného tímu Úradu inšpekčnej služby v právoplatne neskončenej trestnej veci, ktorá nepatrila do pôsobnosti Úradu špeciálnej prokuratúry.

Bude vás zaujímať:

  1. Vicepremiérka a líderka strany Za ľudí Veronika Remišová.
  2. Maroš Žilinka.
  3. Generálny prokurátor Maroš Žilinka počas tlačového brífingu.
  4. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.
  5. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic

Lipšic poukázal na to, že vyjadrenia padli v čase, keď boli v médiách opakovane šírené nepravdivé informácie o údajnej “manipulácii” pri vyšetrovaní najzávažnejších káuz, a to aj zo strany verejných funkcionárov. Považoval za svoju povinnosť zastať sa vyšetrovateľov a prokurátorov vo veciach, ktoré dozoruje Úrad špeciálnej prokuratúry.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Disciplinárnym návrhom Žilinku na Lipšica sa bude zaoberať Najvyšší správny súd

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti