eReport.sk
Ron DeSantis
Ron DeSantis. Foto: wikipedia

Ďalší uchádzač o kreslo prezidenta USA: DeSantis oznámil svoju kandidatúru na Twitteri

Republikánsky guvernér amerického štátu Florida Ron DeSantis v stredu oficiálne oznámil svoju kandidatúru na nomináciu Republikánskej strany v amerických prezidentských voľbách v roku 2024. DeSantis tak spravil v priamom prenose na sociálnej sieti Twitter v spoločnosti vlastníka tejto platformy, miliardára Elona Muska. Informovala o tom TASR podľa agentúry AFP.

DeSantis, ktorý krátko predtým vyplnil dokumenty vyžadované federálnou volebnou komisiou, sľubuje, že povedie Američanov do novej éry úspechu a bude bojovať za ich slobody.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Nezostalo nám nič
  2. Peter Pellegrini na snímke z videa.
  3. Alojz Hlina nadobudol pocit víťazstva. A už sa pustil do písania siláckych príspevkov na sociálnu sieť.
  4. Zo zbraní sa ľud nenaje

Padal systém

„Som Ron DeSantis a kandidujem za prezidenta, aby som viedol náš veľký americký návrat,“ povedal republikán vo videu. Zábery zverejnil chvíľu pred plánovaným začiatkom živého vysielania s Muskom, ale podujatie poznačili technické problémy.

Diskusiu sa totiž pokúšalo počúvať naraz viac ako 400-tisíc ľudí a zvuk systému opakovane „spadol“, kým sa DeSantis napokon objavil vo vysielaní.

„Máme obrovské množstvo ľudí online, takže servery sú trochu zaťažené. Prerozdeľujeme ich kapacitu, aby sme zvládli tú záťaž; je to naozaj šialené,“ povedal Musk.

Trumpov súper

Konverzácia medzi DeSantisom a Muskom nakoniec trvala viac ako hodinu, ale technické problémy pretrvávali.

Volebný tím súčasného prezidenta USA Joea Bidena rýchlo tieto problémy využil. Na Twitteri zverejnil odkaz na webovú stránku na získavanie finančných prostriedkov. Jednoducho len uviedol: „Tento odkaz funguje.“

Jedným zo súperov 44-ročného ultrakonzervatívneho DeSantisa o republikánsku nomináciu je aj bývalý americký prezident Donald Trump. Ten kandidatúru oznámil už vlani v novembri.

Trump nepísal na Twitteri od vlaňajšieho novembra, kedy sa skončil jeho dvojročný zákaz v súvislosti s udalosťami na americkom Kapitole v januári 2021. Ale takmer denne využíva svoju vlastnú sociálnu sieť Truth Social na útoky na DeSantisa.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ďalší uchádzač o kreslo prezidenta USA: DeSantis oznámil svoju kandidatúru na Twitteri

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php