eReport.sk
Petr Kellner, foto: profimedia.sk

Delenie Kellnerovho majetku môže zamiešať rebríčkom najbohatších Čechov. Tu sú scenáre dedenia!

Najbohatší Čech zomrel pri nešťastnom náreze helikoptéry do ľadovca na Aljaške. Rodina už zariadila pohreb, ale o chvíľu príde čas aj na finančné vysporiadanie. Bez dedičskej zmluvy sa majetok vyše 13 miliárd eur bude deliť medzi štyri deti a manželku. Toto zamáva rebríčkom najbohatších Čechov.

Šéf investičnej skupiny PPF Petr Kellner († 56) kraľoval podľa časopisu Forbes rebríčku najbohatších Čechov roky. Na druhom mieste bol Radovan Vítek (50) ktorý bol, ale chudobnejší oproti Kellnerovi o viac ako tretinu. Vítek je český podnikateľ, ktorý vybudoval realitné impérium CPI Property Group. Český premiér Andrej Babiš sa minulý rok nachádzal na štvrtej priečke.

Rebríček Forbes z minulého roku – Foto: Forbes

Zatiaľ nie je známe, či bol Kellner pripravený na smrť a svoje impérium dopredu rozdelil. Väčšina z jeho okolia vraj o tom pochybuje. „Ak by sa teraz Kellnerov majetok vysporiadal bez dedičskej zmluvy či závete, v rámci dedičstva by sa rovným dielom delil medzi päť osôb, podnikateľove štyri deti a manželku,” načrtol pre Blesk.cz ekonóm Lukáš Kovanda. Najbohatším Čechom by sa, tak stal Radovan Vítek, zatiaľ čo Kellnerovi dedičia by sa delili o piate miesto. Miliardárskou dvojkou by sa stal Daniel Křetínský (45), šéf EPH a tiež vydavateľ denníka Blesk, partner Kellnerovej dcéry Anny. Na tretiu priečku by sa zo štvrtej posunul premiér Andrej Babiš (66).

Iný scenár

Ak sa Kellner rozhodol ošetriť majetok po svojej smrti dedičskou zmluvou či závetom, situácia samozrejme môže byť úplne odlišná. „Jednou z možností v takom prípade je hypoteticky aj to, že niektorí členovia Kellnerovej najbližšej rodinydeti a manželka, alebo len jeden člen – sa tak ocitajú na prvej priečke rebríčka najbohatších ľudí ČR,” dodáva Kovanda.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika