eReport.sk
Foto: PPF

TOTO miesto bolo Kellnerovi srdcu blízke: Chcel tam stráviť aj dôchodok!

Správa o tragédií, pri ktorej na Aljaške zahynul najbohatší Čech Petr Kellner (56) obletela svet. Smútia aj na Panenských ostrovoch, kde bol boháč mimoriadne obľúbený. Dokonca tam podľa ministra práce a prírodných zdrojov Vincenta O. Wheatleyho chcel stráviť dôchodok.

Miliardár Petr Kellner je po smrti. Spolu s ďalšími štyrmi ľuďmi neprežil nehodu vrtuľníku na Aljaške. Jediný, kto prežil je snowboardista David Horváh, ktorý sa po šiestich dňoch prebral z umelého spánku. Nehoda je stále predmetom vyšetrovania.

K úmrtiu najbohatšieho Čecha sa vyjadrili aj Panenské ostrovy. Tam Kellner trávil voľný čas niekoľko dní pred smrťou a podľa ministra Wheatleyho tam na dôchodku dokonca plánoval žiť. „Bolo mi nesmierne smutno, keď som sa dozvedel o smrti pána Petra Kellnera,“ uviedol minister.

Uviedol, že napriek tomu, že si miliardár chránil svoje súkromie, jeho srdečný vzťah k Panenským ostrovom bol dobre známy. „Táto láska sa prejavila pri hurikánoch v roku 2017, kedy poskytol finančné prostriedky aby boli odstránené ich následky,“ uviedol ďalej.

Kellner miestnym ľuďom poskytol stavebný materiál a ďalšie potrebné veci. „Bral to ako osobný projekt. Vďaka nemu bolo opravených množstvo domov a mnoho ľudí sa vrátilo do normálneho života,“ napísal minister, podľa ktorého chcel Kellner stráviť dôchodok priamo tu. „Tešil sa, že dôchodok strávi na Panenských ostrovoch, ktoré sa stanú jeho domovom.“

Na karibských ostrovoch trávil údajne veľa času, dokonca si vraj zaobstaral reštauráciu Sugar Cane a v blízkej dobe chcel otvoriť i rezort Saba Rock Resort. U miestnych bol vraj miliardár obľúbený. „Bol dôležitou súčasťou turistického ruchu a bol ochotný pomôcť, kedykoľvek bol o to požiadaný,“ zaspomínal minister. „Ešte pred pár dňami bol videný v Bay 6 ako si vychutnával šálku kávu,“ dodal smutne.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport