tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Herec Richard Stanke počas protestného zhromaždenia Mier na Ukrajine na Námestí SNP 4. marca 2022 v Bratislave.
Herec Richard Stanke počas protestného zhromaždenia Mier na Ukrajine na Námestí SNP 4. marca 2022 v Bratislave. Foto: tasr

Dědeček nebol prvý! S alkoholom za volantom mali problém aj Stanke, Luknár či Ondrík

Alkohol za volant rozhodne nepatrí. Auto by sa totižto ľahko dalo považovať aj za určitý typ nebezpečnej a ťažko kontrolovateľnej zbrane. A to hlavne v momente, keď sa niekto svojvoľne a nezodpovedne rozhodne šoférovať ho opitý. Tragédia na Zochovej je mementom pre všetkých, ktorých by čo i len napadol podobný prešľap.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Lucia Kurilovská na archívnej snímke.
  2. Politička Anna Belousovová na oslavách prijatia Deklarácie o zvrchovanosti v Starej Bystrici.
  3. Na policajnej snímke usmrtená krava.
  4. Predseda Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Ján Hrubala
  5. Nehoda v Bratislave, obete, tragická nehoda
  6. Obvinený Dušan Dědeček.
  7. Na bratislavskej Zochovej ulici narazilo auto do zastávky MHD.
  8. Horiace sviečky na zastávke MHD Zochova v v centre Bratislavy na pamiatku obetí nedeľnej tragickej dopravnej nehody.

Nie je to však prvýkrát, čo verejne známa osobnosť nadobudla pocit svojej vlastnej dôležitosti a ľudsky zlyhala. Dnes už bývalý vysokopostavený funkcionár Deaflympijskeho výboru Dušan Dědeček to rozhodne prehnal! Tento konkrétny prípad sa skončil bohužiaľ stratou mladých ľudských životov. S alkoholom za volantom však mali v minulosti problém už herci ako Richard Stanke, Roman Luknár, či Milan Ondrík. Nie vždy sa to našťastie skončilo dopravnou nehodou, avšak keby mali ľudia v prípade týchto nezodpovedných známych osobností menej šťastia, mohlo to dopadnúť aj inak. Tragédia v momente, keď sadli opití za volant, vyslovene klopala na dvere.

Stanke o slušnosti a Ondríkove takmer dve promile

Herec Stanke je pri tom jedným z tých hercov, ktorí sa od smrti novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice v roku 2018 aktívne zapojili do politiky a žiadali zmenu vo vedení krajiny. Tou zmenou bol nakoniec Igor Matovič (OĽANO), teda v súčasnosti najnedôveryhodnejší minister menšinovej vlády OĽANO, Sme rodina a Za ľudí.

Prezident SR Andrej Kiska (vľavo) udeľuje Rad Ľudovíta Štúra I. triedy hercovi Richardovi Stankemu (vpravo) počas slávnostnej ceremónie udeľovania štátnych vyznamenaní pri príležitosti osláv 26. výročia vzniku samostatnej Slovenskej republiky v priestoroch Slovenskej fiharmónie 8. januára 2019 v Bratislave. – Foto: tasr

Stanke spôsobil dopravnú nehodu v roku 2019, pri čom vyviazol len s pokutou 6 tisíc eur. Nehoda sa zaobišla bez obetí aj napriek tomu, že herec v stave opitosti nabehol na vyvýšený obrubník. Namerané mu bolo 0,75 promile alkoholu v krvi, informoval portál cas.sk.

Ďalším hercom, ktorý je takisto spájaný s iniciatívou Za slušné Slovensko, je Milan Ondrík. Ten našťastie nespôsobil žiadnu nehodu, ale pri bežnej kontrole mu policajti namerali až 1,92 promile alkoholu v krvi. Písal sa rok 2013 a obrovským šťastím bolo, že z jeho konania nerezultovala žiadna tragédia, informoval portál noviny.sk.

Herec Milan Ondrík počas tlačovej konferencie po generálke hry Scény zo života režiséra (Ingmara Bergmana) v SND 16. júna 2021 v Bratislave. – Foto: tasr

Známy herec Roman Luknár v roku 2014 nadýchal policajtom taktiež veľmi vysokú hodnotu na to, že práve sedel za volantom.

Roman Luknár na 27. ročníku Art Film Festu v Košiciach 15. júna 2019. – Foto: tasr

1,73 promile alkoholu v jeho krvi síce taktiež nemalo za následok žiadnu tragickú nehodu, avšak Luknárovi hrozil naozaj tvrdý trest, na chvíľu dokonca skončil aj za mrežami. Podľa portálu topky.sk to bolo 12 hodín.

Ako skoncovať s nezodpovednými vodičmi?

Pred ministerstvom vnútra a políciou teda stojí jasná otázka – ako skoncovať s takýmto konaním? Zákon platí pre každého a je úplne jedno, či ste športový funkcionár, herec, alebo bežný občan – alkohol za volantom je jednoducho neakceptovateľný a už vôbec nie v takej miere, v akej bol prítomný u spomínaných osôb. Pre tých hercov, ktorí majú tendenciu zapájať sa do politiky, by pri tom pravidlá mali zrejme platiť ešte o to viac.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dědeček nebol prvý! S alkoholom za volantom mali problém aj Stanke, Luknár či Ondrík

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku