eReport.sk
pixabay.com

Daruj knihe druhú šancu! 


V čakárňach, na lavičkách, či v dopravných prostriedkoch môžeme vidieť ľudí, ako si krátia dlhú chvíľu na mobile. Už menej je takých, ktorí čítajú knihu alebo debatujú s ostatnými cestujúcimi. V spoločnosti Arriva spustili na konci marca zaujímavý projekt s názvom Daruj knihe druhú šancu. 

„Hovorí sa, že cestovanie najlepšie spríjemní dobrá spoločnosť – a dobrá kniha. V rámci nášho programu nazvaného „Spravme niečo pre seba a svoje okolie“ sme v zákazníckych centrách Arriva vytvorili malé zdieľané knižnice, z ktorých si naši cestujúci môžu knihu vziať aj priniesť a obohatiť tak druhých. Veľká vďaka patrí najmä všetkým kolegyniam a kolegom, ktorí do knižníc venovali svoje obľúbené knihy a prispeli tak k úspešnému štartu tohto projektu,“ povedal Peter Stach, hovorca spoločností Arriva na Slovensku.

Zapojiť sa môže každý

Do budovania takýchto malých knižníc v autobusových čakárňach sa zapojila aj Trnavská knižnica. Zo svojho fondu vyradených a darovaných kníh venovala Knižnica Juraja Fándlyho publikácie, ktoré si nájdu ďalších čitateľov. 

„Je potešujúce, že projekt Daruj knihe druhú šancu oslovil aj Knižnicu Juraja Fándlyho. Sme vďační za celý balík zaujímavých kníh. Veríme, že táto spolupráca bude pokračovať aj v budúcnosti. Pre cestujúcich, ktorí do zdieľanej knižnice prispejú vlastnými knihami, máme pripravený malý darček,“ povedal pre TASR dopravný riaditeľ spoločnosti Arriva Trnava Juraj Kuzma. 

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Daruj knihe druhú šancu! 

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre