eReport.sk
zdroj foto: unsplash

Daň zo sladených nápojov: TÝCHTO výrobkov sa to napokon nedotkne


Opozičná strana SaS odmietla podporiť návrh zákona o dani zo sladených nealkoholických nápojov napriek tomu, že Ministerstvo financií (MF) SR zo zdanenia dodatočne vypustilo proteínové a jogurtové nápoje a dodatočne sa nebudú zdaňovať ani mliečne či dojčenské nápoje, nápoje na rastlinnej báze alebo nápoje na lekárske účely. Liberáli o tom informovali v stredu po tom, ako vláda návrh schválila a chystá sa ho predložiť do parlamentu.

,,Sme radi, že ministerstvo financií vypustilo z pôvodného zámeru zdaňovať aj proteínové a jogurtové nápoje. Pre športovcov to je výrazný úspech,“ uviedol predseda strany Branislav Gröhling. Nová daň zo sladených nápojov však podľa šéfa SaS nemala vzniknúť vôbec. ,,Opäť raz na to doplatia všetci, pretože to v konečnom dôsledku predraží celkovú sumu nákupu. Vláda by mala začať výrazne šetriť na sebe a svojich výdavkoch a nezaťažovať občanov ďalšími vyššími daňami. Aj preto bude strana SaS hlasovať proti tejto dani,“ dodal Gröhling.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Premiér Robert Fico (Smer-SD) /zdroj: tasr
  2. polícia SR

Daň zo sladených nápojov

Vláda podľa SaS priznáva, že je nevyhnutné konsolidovať verejné financie. Problém podľa opozičnej strany však je, že sa tak deje na strane príjmov štátneho rozpočtu, a nie výdavkov. V súčasnosti je deficit na úrovni 4,8 miliardy eur a podľa liberálov sa vyvíja veľmi zle. Daň zo sladených nápojov má budúci rok priniesť do štátneho rozpočtu okolo 80 miliónov eur. ,,Ministerstvo financií by malo prísť nie s vyššími daňami, ale so skutočným súborom opatrení, ako konsolidovať 1,3 miliardy eur,“ doplnil podpredseda SaS Marián Viskupič.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Daň zo sladených nápojov: TÝCHTO výrobkov sa to napokon nedotkne

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: