eReport.sk
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok avizuje zmeny v polícii, ktoré by chcel spraviť čo najskôr. Foto: tasr

Opatrenia na zvýšenie bezpečnosti: Šutaj Eštok chce riešiť otázku bývania troch najvyšších ústavných činiteľov


Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) chce riešiť otázku bývania troch najvyšších ústavných činiteľov. O tejto téme plánuje komunikovať s Kanceláriou Národnej rady (NR) SR, Kanceláriou prezidenta SR a Úradom vlády SR. Vyplýva to z jeho vyjadrenia po rokovaní parlamentného brannobezpečnostného výboru.

 ,,Musíme obnoviť komunikáciu, aby sme zistili, ktorá z nehnuteľností je aj z hľadiska bezpečnostných opatrení použiteľná a ktorá nie. (…) Dnes sme z hľadiska úrovne debaty v bode nula,“ skonštatoval s tým, že verí, že sa to vyrieši v krátkom čase.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Žiadne odvolávanie nepodporuje

Bezpečnostné predpisy

Minister považuje za nemysliteľné, aby traja najvyšší ústavní činitelia nemali zabezpečené bývanie spĺňajúce určité bezpečnostné predpisy. Chce, aby to prešlo pod úrad vlády a nastavali sa režimové opatrenia. ,,Aby sme tu nedávali priestor tomu, že sa pred obydliami politikov budú stavať šibenice,“ dodal.

Šutaj Eštok avizoval predloženie aj ďalších opatrení na zvýšenie bezpečnosti. ,,Bude to rozdelené do nejakých krátkodobých, strednodobých a dlhodobých opatrení, ktoré vzídu z rokovania pracovnej skupiny,“ poznamenal. Okrem ochrany ústavných činiteľov sa má podľa jeho slov riešiť aj ochrana rôznych inštitúcií či občanov SR.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Opatrenia na zvýšenie bezpečnosti: Šutaj Eštok chce riešiť otázku bývania troch najvyšších ústavných činiteľov

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: