eReport.sk
Trump je prvým exprezidentom obvineným z trestného činu
Trump je prvým exprezidentom obvineným z trestného činu Foto: tasr/ap

Strach o návrat do Bieleho domu? TOTO sa deje okolo žaloby na Donalda Trumpa!

Bývalý americký prezident Donald Trump sa nepokúsi presunúť na federálny súd žalobu, ktorú voči nemu vzniesla prokuratúra štátu Georgia. Uviedli to vo štvrtok jeho právnici.

Obžaloba na Trumpa

Trump čelí v Georgii žalobe za pokus o zvrátenie výsledkov prezidentských volieb z novembra 2020. Očakávalo sa, že exprezident sa pokúsi prípad presunúť na federálnu úroveň s cieľom uplatniť si imunitu, ktorá sa vzťahuje na predstaviteľov americkej vlády, píše CNN.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bruselský model Európy musí Maďarsko odmietnuť, vyhlásil v sobotu predseda maďarskej vlády a znovuzvolený predseda vládnej strany Fidesz Viktor Orbán
  2. Exprezident Donald Trump označil obvinenia voči nemu za urážku USA
  3. Biden priznal obavy
  4. Hillary Clintonová

Federálne zákony takýto presun umožňujú v prípade, keď sa údajné previnenia vzťahujú na úradné povinnosti obvinených osôb, vysvetľuje stanica. Trump mal možnosť požiadať o presun prípadu do piatku. Jeho právnici predtým sudcovi oznámili, že exprezident by sa o to mohol pokúsiť. Napokon tak však neurobili.

Trump sa o to nepokúsi

„Prezident Trump teraz oznamuje súdu (štátu Georgia), že sa nebude snažiť presunúť svoj prípad na federálny súd. Toto rozhodnutie je založené na odôvodnenom presvedčení, že tento ctihodný súd má v úmysle plne a úplne chrániť jeho ústavné právo na spravodlivý proces a zaručí mu náležitý výkon práva,“ uviedol Trumpov právnik Steven Sadow.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Strach o návrat do Bieleho domu? TOTO sa deje okolo žaloby na Donalda Trumpa!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php