tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Foto: shutterstock

Ďalšia rana pre Rusko! Európska únia odklepla nové sankcie, zákaz sa týka aj zlata

Európa ide Rusku ďalej po krku. Členské štáty Európskej únie súhlasili s návrhom Európskej komisie o reštriktívnych opatreniach posilňujúcich účinnosť doterajších šiestich balíkov sankcií EÚ proti Rusku. Oznámila to vo štvrtok na sociálnej sieti Twitter predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.

Šéf diplomacie EÚ Josep Borrell taktiež na Twitteri vysvetlil, že týmto opatrením Únia „v podstate zakázala export najvýznamnejšieho ruského artiklu po energiách – ruského zlata“.

Mohlo by vás zaujímať

  1. plynové potrubie plyn spustenie ilustračka
  2. Ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) si podáva ruku so svojím tureckým náprotivkom Recepom Tayyipom Erdoganom pred ich stretnutím v Teheráne 19. júla 2022.
  3. Ruský prezident Vladimir Putin.
  4. Ruský prezident Vladimir Putin.
  5. Nemecký kancelár Olaf Scholz počas zasadnutia vládneho kabinetu v Berlíne 8. júna 2022.
  6. Emmanuel Macron
  7. Vlajka Európskej únie, ilustračné foto

Ako pokračoval, EÚ rozšírila výnimky zo sankcií na vývoz poľnohospodárskych produktov a ropy z Ruska do tretích krajín, aby tak pomohla prekonať hroziacu svetovú potravinovú krízu. „Je na Rusku, aby prestalo bombardovať ukrajinské polia a silá a prestalo blokovať tamojšie prístavy,“ povedal k tomu Borrell.

Po krku idú aj Sberbank

EÚ zároveň uvalila sankcie proti ruskej banke Sberbank a niekoľkým ďalším jednotlivcom, ktorí sa podľa Borrella podieľajú na „nevyprovokovanej ruskej agresi voči Ukrajine, vrátane vojenských predstaviteľov, motocyklového klubu Noční vlci a šíriteľov dezinformácií“.

Vysiela to silný signál Moskve, že budeme pokračovať v silnom tlaku tak dlho, ako to bude potrebné,“ vyhlásila von der Leyenová. Tento posilňujúci sankčný balík sprísňuje aj kontroly vývozu tovarov dvojakého použitia (na civilné aj vojenské alebo represívne účely) a pokročilých technológií.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ďalšia rana pre Rusko! Európska únia odklepla nové sankcie, zákaz sa týka aj zlata

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku