eReport.sk
Stoltenbergov apel z Bruselu
Na snímke generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg, foto:tasr

Plevíková reaguje na šéfa NATO Stoltenberga: Dosahuje len ďalšiu eskaláciu napätia s Ruskom!

Podpredsedníčka občianskeho združenia Mladí sociálni demokrati Zuzana Plevíková reaguje na vyhlásenia generálneho tajomníka NATO Jensa Stoltenberga. Ten tvrdí, že krajiny NATO súhlasia s tým, aby sa Ukrajina v budúcnosti stala členom aliancie. Stoltenberg sa podobným vyhlásením prezentoval už v minulosti a to absolútne bez mandátu krajín, o ktorých hovorí.

„Veľkohubé vyhlásenia šéfa NATO“

„Dávať takéto veľkohubé vyhlásenia a sľuby krajine, v ktorej prebieha vojna, ktorá stále patrí medzi najskorumpovanejšie krajiny a skôr vyzerá, že má problém si vybojovať naspäť územia, i keď nám tu média tlačia niečo iné, sú v skutku hlúpo odvážne. A môžu sa niektorí akokoľvek oháňať sľubom z roku 2008, ktorý sa dal v Bukurešti, kde lídri na samite NATO dali Ukrajine nádej, že sa stane jej členom. Vtedy bola ale úplne odlišná bezpečnostná situácia vo svete,“ uviedla vo svojom stanovisku Plevíková.

Foto: Fb/zuzanaplevikova

Tretia svetová vojna?

Podobné vyhlásenia podľa nej nevedú k ukľudneniu situácie, ale v negatívnom scenári dokonca až k tretej svetovej vojne.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Turecko má staronového prezidenta
  2. Akt zúfalstva?
  3. Naďova analýza o Migoch
  4. Ruská armáda zrejme nedokáže udržať súčasnú intenzitu bojov na Ukrajine a tento rok tam pravdepodobne nedosiahne väčšie územné zisky

„Vyvolať tu tretiu svetovú vojnu naozaj nikto so zdravým rozumom a reálnym úsudkom nechce. Jediné čo sa takýmito vyjadreniami dosahuje je ďalšiu eskalácia napätia s Ruskom. A to len preto aby sa učičíkal V. Zelenský? Na čo vytvárať takéto zbytočné a ohrozujúce napätie?,“ pýta sa mladá politička.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Plevíková reaguje na šéfa NATO Stoltenberga: Dosahuje len ďalšiu eskaláciu napätia s Ruskom!

Odoberať
Upozorniť na
14 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php