eReport.sk
Exminister školstva Juraj Draxler upozornil na ďalší škandál "obyčajných ľudí" z OĽaNO. Zdroj: screenshot video FB / Veronika Žáčiková

VIDEO Ďalší škandál OĽaNO: Ich dvorný právnik si za hodinu účtoval viac 10-tisíc eur, tvrdí Draxler

Tvrdeniu o neskorumpovanom a najčistejšom OĽaNO dnes už na Slovensku verí iba málokto. Na hnutie Igora Matoviča, ale aj na neho samotného sa totiž valia z každej strany informácie o tom, ako si „uliali“ nejaké peniažky, či ako pomohli „prilepšiť“ si svojím kamarátom. A nejde pri tom o žiadne malé sumičky. Však aj staré komunistické heslo hovorilo – Kto nekradne na štátnom, ten okráda vlastnú rodinu!

Pokútne kšefty kade-tade

Ako sa dá „prilepšiť“ si zo štátnej kasy ukázal exminister školstva Juraj Draxler, ktorý na to vo videu od Veroniky Žáčkovej celkom slušne „naložil“ dvornému právnikovi Oľano Miškovičovi. „Táto faktúra nádherne ilustruje hospodárenie OĽaNO počas ich vládnutia. V nej dvorný právnik hnutia fakturuje slovenskému pozemkovému fondu právne služby. A to v sume viac ako 10-tisíc eur za hodinu konzultácií,“ hovorí vo videu Juraj Draxler a dodáva, že na zmluvy pouzatvárané s pánom Miškovičom už v minulosti upozorňoval, ba podal aj trestné oznámenie.

„Pod týmto tlakom museli ministerstvá a ďalšie organizácie nakoniec dané zmluvy zrušiť, ale dodnes sa v ich trezoroch nájdu napríklad aj takéto perličky. Vládnutie OĽaNO nebola žiadna prešpekulovaná korupcia. O prešpekulovanosti sa v ich prípade celkom určite nedá hovoriť,“ prízvukuje Draxler, podľa ktorého to boli také pokútne kšefty kade-tade. Tu na testoch, tu na testovacích centrách. „Podobne ako dosadzovanie hlúpo neschopných ľudí na rôzne miesta, napríklad na všetky poschodia Ministerstva zdravotníctva, alebo na popradské letisko. Vivat Matovič,“ zvoláva na samý záver exminister Juraj Draxler.

Related Posts

  1. Čaputovej priorita Ukrajina?
  2. Adrianu Krajníkovú pobúrilo, že MVSR Matovičovi zaregistrovalo nový názov strany.
  3. Medzinárodná hanba

Zdroj: FB / Veronika Žáčiková


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Ďalší škandál OĽaNO: Ich dvorný právnik si za hodinu účtoval viac 10-tisíc eur, tvrdí Draxler

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php