eReport.sk
Foto: tasr

Ďalší kuriózny kšeft: Zdravotnícke overaly dodá predajca svietidiel!

Zdá sa, že štát je špecialista na to, aby v boji s pandémiou zazmluvnil firmy, ktoré so zdravotníckym fachom nemajú nič spoločné. Tentokrát vláda odklepla miliónový biznis na dodanie tisícov ochranných oblekov. Práve tie množstvo zdravotníkov a dobrovoľníkov potrebuje napríklad pri testovaní osôb na Covid – 19 na odberných miestach. Na tom by nebolo nič zvláštne, ak by štát megakšeft neodklepol firme, ktorá sa špecializuje na predaj svietidiel. Prečo Správa štátnych hmotných rezerv, ktorá má nákup pomôcok pod palcom, dala zelenú firme, ktorá sa nepohybuje v zdravotníckom biznise?

Máme tu, zdá sa, nový trend! Reklamná agentúra Merlin Media s.r.o. dodala hygienické rukavice, WTS – world trade solution, s. r. o. zaoberajúca sa nákladnou dopravou a lízingom, sa zase postarala o ochranné návleky a čapice. Do tretice firma Solarprojekt s.r.o., ktorá už podľa názvu cieli na predaj svietidiel, štátu zabezpečí tisíce ochranných oblekov. Zdá sa, že zásoby v skladoch určené na boj s koronakrízou dopĺňajú spoločnosti, ktoré sa na oblasť zdravotníctva nešpecializujú. Prečo to tak je?

Overaly za milión

Firme Solarprojekt s.r.o., ktorej konateľom je Martin Śtofík svitlo na lepšie časy. Zatiaľ, čo tržby spoločnosti posledné roky skôr klesali, zdá sa, že na jeho biznis sa usmialo šťastie. Solarprojekt s.r.o. totiž od polovice októbra pracuje v službách štátu. Obzvlášť v dvoch konkrétnych zákazkách sa Štofíkovi tento kšeft oplatil. Správe štátnych hmotných rezerv totiž jeho firma dodala v jednej várke 75-tisíc a v druhej 100-tisíc ochranných overalov.

Overaly štátu dodá Solarprojekt s.r.o., ktoré sa špecializuje skôr na predaj svietidiel. Foto: internet/crz

Spolu si tak firma pripíše na účet za obidva obchody niečo vyše jedného milióna eur. Človek by si tak povedal, že firma, ktorej „šťastena“ prihrá podobný kšeft je v zdravotníckom biznise doma. To, ale nie je úplne pravda.

Predavači svietidiel

Solarprojekt s.r.o. a podnikanie Martina Štofíka sa zameriava podľa dostupných databáz na inú oblasť. „Projektovanie a konštruovanie elektrických zariadení na výrobu alternatívnej energie,“ píše sa v predmete činnosti na Finstate. Síce firma môže zákonne dovážať a nakladať s tovarom, webové stránky konateľa Solarprojektu s.r.o. dosvedčujú, že práve predaj svietidiel je jeho denný chlebíček. Napríklad web jeho ďalšej firmy Inles s.r.o. je podľa päty stránky taktiež pod patronátom Solarprojektu s.r.o.. EReport kontaktoval k téme aj Správu štátnych hmotných rezerv, no do uzávierky článku nereagovali.

Konateľ Solarprojektu s.r.o. Martin Štofík má viacero firiem, ktoré sa zaoberajú svietidlami. Foto: internet/Inles

Na ďalšom webe priemyselnesvietidla.sk sú ako fakturačné údaje uvedená adresa firmy Solarprojekt s.r.o.. Zdá sa, teda, že Štofík je kovaný v biznise so svietidlami. Prečo teda padol do oka štátu a zásobuje pomôckami zdravotníkov v boji proti pandémii? Zaujímavosťou taktiež je samotné obsadenie spoločnosti. Firma, ktorá sa potešila miliónovému kšeftu, totiž podľa oficiálnych databáz má minimum zamestnancov. Podľa Finstatu má jedného zamestnanca a podľa ďalšej databázy dokonca žiadneho.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ďalší kuriózny kšeft: Zdravotnícke overaly dodá predajca svietidiel!

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php