tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Igor Matovič, foto: tasr

Ďalšia trnavská firma v službách štátu: Plášte dodá reklamná agentúra

Ďalšia čudná zákazka! V čase Matovičovej iniciatívy celoplošného testovania vláda skupuje milióny kusov zdravotníckych pomôcok za státisíce eur. Po novom odklepla aj nákup jednorázových plášťov. Bizarnou okolnosťou je, že ich nedodá firma s bohatým portfóliom skúseností v zdravotníckom biznise, ale reklamná agentúra. A to rovno z Trnavy, teda opäť z rodiska premiéra Igora Matoviča. V čom táto reklamka pokorila konkurenciu?

Antigénové testy, zdravotnícke overaly, hygienické rukavice. Štát posledné týždne vo veľkom nakupuje zdravotné pomôcky. Dôvodom sú protipandemické opatrenia, ale najmä celoplošné testovanie na Covid – 19, ktoré vykonávajú tisícky dobrovoľníkov a zdravotníkov. Veľké nákupy sa, samozrejme, nezaobišli bez väčších, ale aj menších prešľapov.

Plášte od reklamky

„S našimi reklamnými predmetmi si môžete byť istí, že si vaša značka v mysliach zákazníkov nájde stabilné miesto,“ hlása stránka marketingovej agentúry z Trnavy. Merlin Media sro sa podľa vlastnej webovej stránky zaoberá najmä výrobou reklamných predmetov rôznych značiek. Spoločnosť na internete nespomína, že by sa bližšie venovala dodávke zdravotníckeho materiálu, či pomôcok vhodných napríklad pre dobrovoľnícke tímy zabezpečujúce celoplošné testovanie na Covid – 19.

No zhodou okolností šťastena dopriala práve Trnavákom. Merlin Media sro si totiž prilepší v kšefte so štátom. Spoločnosť Michala Tepalu totiž štátu dodá 200-tisíc jednorázových plášťov za 360-tisíc eur. Napriek tomu, že podľa databázy Finstat sa spoločnosť špecializuje na veľkoobchod s textilom a obuvou, tak oficiálne sa profilujú práve, ako marketingová a reklamná agentúra. Je teda Merlin Media sro dostatočne kvalifikovaný na podobné zákazky? Opýtali sme sa aj Správy štátnych hmotných rezerv, ktorá biznis odklepla, no do uzávierky neodpovedali.

Trnavská firma Merlin Media sa podľa webu zaoberá najmä reklamnými produktmi. Pre štát, ale dodali napríklad aj plášte. Foto: internet/Merlin Media

Pochybný kšeft

Pochybnosti už pred týždňami vzbudil ďalší štátny kšeft. Trnavská firma Eurolab Lambda a.s. prednedávnom uzavrela so slovenskou vládou lukratívny miliónový biznis na dodanie antigénových testov. Podľa viacerých databáz spoločnosť mala 17-tisícový dlh.

Vláda a aj Eurolab Lambda a.s. síce tvrdili, že nedoplatok voči sociálnej spoločnosti bol v čase podpisu zmluvy so štátom vyplatený, no na biznise zostala určitá pachuť pochybností. V súvislosti s týmto obchodom vyjadrila pochybnosti aj šéfka Nadácie Zastavme korupciu Zuzana Petkova. „Firma, ktorá obchoduje so štátom, by nemala dlhovať  na daniach, voči  sociálnej ani zdravotnej poisťovni,“ uviedla k téme.

Kurióznym je napríklad aj ďalší biznis väčšinového majiteľa firmy Petra Krajčoviča. Premiérovým dcéram Rebeke a Kláre sa dostalo vzdelania v trnavskej súkromnej škole Besst. Na tom by nebolo nič zvláštne, ak by na jej čele nestál práve Peter Krajčovič, ktorý zároveň stojí aj v popredí firmy Eurolab Lambda. Tá vďaka vláde Igora Matoviča zabezpečila dodávku testov na Covid-19 v hodnote 39 miliónov eur bez DPH.

Zaujímavosťou je tiež fakt, že v minulosti sedela v Rade rodičov, ktorá je podľa stránky školy označená, ako “management školy”, manželka Igora Matoviča Pavlína.

Ostáva len dúfať, že si na to kompetentní posvietia a podivné zmluvy nezapadnú prachom.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ďalšia trnavská firma v službách štátu: Plášte dodá reklamná agentúra

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku