tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
top1 korona
Ilustračné foto: tasr

Čo je toto za firmu? Pomôcky pre zdravotníkov dodá Slovinec zaoberajúci sa nákladnou dopravou

Dostatočná kvalifikácia? Už sme zvyknutí, že štát sa na aktivity spájané s testovaním na Covid – 19 poriadne zásobuje. Biznis s niektorými firmami ale vyvoláva viacero otázok. Otvára sa téma, či je napríklad reklamná agentúra dostatočne kvalifikovaná na dodávku pomôcok pre zdravotníkov. Tentokrát siahli matovičovci po eseróčke, ktorá podľa jej špecifikácií o farmapriemysle veľa nevie, no za to je zbehlá v nákladnej doprave.

Pri Eurolab Lambda a.s. znepokojoval podľa oficiálnych zdrojov 17-tisícový dlh a Merlin Media s.r.o. dodávalo zdravotníkom pomôcky, napriek tomu, že išlo o marketingovú agentúru. Štát pokračuje v tradícii kšeftovania s firmami, nad ktorými visia otázniky aj naďalej. Kto je Slovinec stojaci za ďalšou štátnou zákazkou?

Kto je Primož?

Eurolab Lambda síce ťažil podľa oficiálnych databáz poriadny dlh, no firma sa venovala najmä zdravotníckej oblasti. O firme WTS – world trade solution, s. r. o. sa to už úplne povedať nedá. Vlastne vôbec. Konateľom záhadnej eseróčky je istý Primož Nagode s  trvalým bydliskom v Slovinsku.

V jej predmete podnikania svieti napríklad podľa Finstatu nákladná cestná doprava, kuriérske služby či podľa inej databázy poskytuje lízing pre nákladné autá. Práve na túto spoločnosť sa usmialo šťastie a podala si ruku so štátom.  

Firma s konateľom Slovincom má dodať štátu rôzne pomôcky vrátane jednorázových ochranných čapíc. Foto: crz/internet

Štátne kšefty

Štát v poslednom čase, najmä v súvislosti s hromadným testovaním na Covid – 19 dopĺňa masívne sklady pomôckami určenými pre dobrovoľníkov či zdravotníkov. Správa štátnych hmotných rezerv od konca septembra uzavrela s firmou štyri kšefty dokopy v hodnote 137 500 eur.

Štátu firma dodala jednorázové ochranné čapice či návleky na topánky. Oslovili sme Správu štátnych hmotných rezerv prečo zákazka prischla práve tejto firme, no do uzávierky neodpovedali.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čo je toto za firmu? Pomôcky pre zdravotníkov dodá Slovinec zaoberajúci sa nákladnou dopravou

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku