eReport.sk
Foto: shutterstock

ČR: Pribudlo 9292 nakazených, najviac za nedeľu počas pandémie

V Českej republike pribudlo v nedeľu 9292 prípadov nákazy koronavírusom. Je to o približne 1000 viac ako pred týždňom a najviac za druhý víkendový deň od začiatku pandémie. Vyplynulo to v pondelok ráno z údajov českého ministerstva zdravotníctva, informuje spravodajský server Novinky.cz.

Nárast prišiel po tom, ako české zdravotnícke úrady hlásili v posledných dvoch dňoch pokles nových infekcií v porovnaní s údajmi spred týždňa. Po poklese z predošlého dňa sa znova zvýšila aj týždňová incidencia, keď v nedeľu pripadalo na 100.000 obyvateľov Česka za uplynulých sedem dní 1201 nakazených. Najhoršia situácia je stále v Olomouckom kraji, kde incidenčné číslo dosahuje 1641. Nasleduje Zlínsky kraj (1557), pričom najnižšiu hodnotu evidujú v Karlovarskom kraji (469).

Počet pacientov hospitalizovaných v českých nemocniciach s ochorením COVID-19 dosiahol 5804, z nich je 947 vo vážnom stave. Oproti minulej nedeli je to nárast o vyše 400 hospitalizovaných a 165 ťažkých prípadov, uvádza server Seznam Zprávy.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ČR: Pribudlo 9292 nakazených, najviac za nedeľu počas pandémie

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti