eReport.sk
Na archívnej snímke zo 16. augusta 2020 americký prezident Donald Trump a jeho syn Barron Trump v Morristowne. Foto: tasr/ap

COVID-19 mal aj Trumpov syn. Obavy sa ale rýchlo rozplynuli

Novým koronavírusom sa nakazil aj Barron Trump, najmladší syn amerického prezidenta Donalda Trumpa. Barron mal pozitívny výsledok testu na koronavírus po tom, ako sa nákaza potvrdila u oboch jeho rodičov. Počas ochorenia COVID-19 však nevykazoval nijaké príznaky nákazy a jeho najnovšie testy už boli negatívne. Oznámila to v stredu na webstránke Bieleho domu jeho matka, prvá dáma Melania Trumpová, ktorú citovali agentúry AP a AFP.

Donald Trump 1. októbra oznámil, že s manželkou Melaniou mali pozitívny výsledok testu na koronavírus. Ďalšie tri dni strávil prezident vo vojenskej nemocnici pri Washingtone, kým Melania sa zotavovala v Bielom dome.

Silný tínedžer, tvrdí o Barronovi jeho matka Melania

Necelé dva dni po prepustení z nemocnice začal už Trump úradovať z Oválnej pracovne Bieleho domu a následne sa vrátil aj k predvolebnej kampani. Prezidentov osobný lekár Sean Conley zároveň v pondelok uviedol, že Donald Trump mal niekoľko po sebe idúcich dní negatívne výsledky testov na koronavírus.

Melania Trumpová v stredu na webstránke Bieleho domu zverejnila úvahu s názvom Moja osobná skúsenosť s COVID-19. V nej okrem iného napísala, že 14-ročný Barron mal najskôr negatívny test, no následne sa „naplnila jej obava“, keď bol jeho ďalší test pozitívny. Svojho syna však opísala ako „našťastie silného tínedžera“, u ktorého sa neprejavili nijaké príznaky ochorenia.

Život prezidentského páru sa zrejme vráti do normálu

Prvá dáma v úvahe opísala svoju skúsenosť s ochorením COVID-19, pričom okrem iného napísala, že istým spôsobom bol aj rada, že si ochorením prešla spoločne s manželom a synom, takže „sa o seba mohli navzájom starať a tráviť spolu čas“.

Dodala, že Barron aj ona majú už v súčasnosti negatívne testy a vyjadrila presvedčenie, že sa čo najskôr bude môcť vrátiť k svojim povinnostiam prvej dámy.

Zdroj: tasr, foto: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

COVID-19 mal aj Trumpov syn. Obavy sa ale rýchlo rozplynuli

KOMENTOVALI STE: