eReport.sk
Colníci zhabali pašované cigarety.smerovali do Česka
Zhabané cigarety. Ilustračné foto: tasr

Colníci zhabali množstvo cigariet i alkoholu. Tovar smeroval do Česka

Colníci zhabali na diaľničnom odpočívadle D2 Závod v smere do Česka 110 spotrebiteľských balení cigariet a 71 fliaš alkoholu. TASR o tom informovala hovorkyňa Colného úradu (CÚ) Bratislava Drahomíra Adamčíková.

Hliadka príslušníkov z CÚ Bratislava kontrolovala v uplynulých dňoch dodržiavanie colných a daňových predpisov na odpočívadle D2 pri obci Závod. „V autobuse s moldavským evidenčným číslom, ktorý šoféroval 35-ročný Rumun, našli bratislavskí colníci ukrytých 70 spotrebiteľských balení cigariet značiek Marlboro Gold a Winston Blue označených moldavskou kontrolnou známkou,“ priblížila Adamčíková s tým, že ich našiel služobný pes. Vodič nevedel preukázať pôvod a spôsob ich nadobudnutia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. V Bratislave búral opitý šofér. Viezol svoju 9-ročnú dcéru
  2. Nejasnosti v kauze Chikara 2?
  3. Kandidát Progresívneho Slovenska
  4. Hamran zavádza a klame

Zaistili cigarety

V ďalšom autobuse s českým evidenčným číslom hliadka objavila 40 spotrebiteľských balení cigariet rôznych značiek. „Na otázku, či rumunský vodič prepravuje alebo dováža tovar podliehajúci spotrebnej dani, odpovedal záporne. Kontrola vnútorných a vonkajších priestorov však ukázala, že nehovorí pravdu,“ povedala Adamčíková. Dodala, že balíčky cigariet mu príslušníci finančnej správy zaistili.

Colníci odhalili aj Rumuna, ktorý prevážal v dodávke s moldavským evidenčným číslom 49 spotrebiteľských balení liehu. Fľašky brandy mal ukryté na rôznych miestach vo vozidle. Spôsob a pôvod ich nadobudnutia podľa hovorkyne vodič nevedel preukázať.

Vodka a koňak

Zatajiť 16 fliaš litrovej vodky a šesť fliaš pollitrového moldavského koňaku sa pokúšal aj 36-ročný Rumun. Viezol ich v autobuse s českou poznávacou značkou. K preprave sa však vopred neprihlásil. Až následnou kontrolnou príslušníci finančnej správy zistili, že preváža v skrýšach dané balenie liehu.

V týchto prípadoch nešlo o podozrenie zo spáchania trestného činu, ale iba priestupku, prípad bude riešiť CÚ Bratislava. „Vodičom bola udelená pokuta v blokovom konaní,“ uviedla Adamčíková.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Colníci zhabali množstvo cigariet i alkoholu. Tovar smeroval do Česka

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php