eReport.sk
Nejasnosti v kauze Chikara 2?
Ilustračná snímka. Foto: polícia

Slovenská a maďarská polícia zlikvidovala medzinárodný drogový gang!

Maďarský Národný úrad vyšetrovania Pohotovostnej polície (KR NNI) spoločne so slovenskou Národnou kriminálnou agentúrou (NAKA) cez víkend zlikvidovali medzinárodnú zločineckú organizáciu, ktorá za uplynulý mesiac predala na Západnom Zadunajsku a na Podunajskej nížine zhruba 30 kilogramov drog. Pri zásahu bolo zadržaných 13 osôb, informuje spravodajca TASR v Budapešti s odvolaním sa na server 24.hu.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Kollár reaguje na Pavla
  2. Vučič s nečakaným rozhodnutím
  3. Rusko neospravedlňujem
  4. Kde sú Slováci a Slovenky?

Obrovská akcia

Počas akcie, v rámci ktorej zasahovalo 150 príslušníkov polície, zhabali 1500 dávok pervitínu, 8000 eur a 1,5 milióna forintov (3837 eur) v hotovosti a päť zbraní.

Jedného muža — občana SR, a občianku Maďarska vzali policajti do väzby, zvyšní členovia zločineckej skupiny sú stíhaní na slobode.

Na Slovensku i v Maďarsku

Počas prvého dňa zasahovalo 90 policajtov na ôsmich lokalitách v mestách Győr, Tatabánya a Oroszlány. Kriminalisti okrem drog a hotovosti zaistili prostriedky potrebné na obchodnú činnosť, ako aj komponenty potrebné na zriadenie laboratória na výrobu metamfetamínu.

Súčasne s maďarskými vyšetrovateľmi zasahovali aj príslušníci NAKA voči piatim osobám na Slovensku, kde urobili domové prehliadky.

Drogy i zbrane

V druhý deň zásahu zatkla polícia tri osoby v Baranskej a Hajducko-Bihárskej stolici. Podľa 24.hu maďarská polícia zistila, že traja podozriví sú ozbrojení, preto bola nasadená elitná policajná jednotka TEK. Okrem omamných látok bol zaistený elektrický paralyzér a päť kusov rôznych druhov zbraní.

Zdroj: spravodajca TASR Ladislav Vallach


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovenská a maďarská polícia zlikvidovala medzinárodný drogový gang!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti