eReport.sk
V Bratislave búral opitý šofér. Viezol svoju 9-ročnú dcéru
Takto skončilo po kolízii s odstavenými vozidlami auto 42-ročného otca, ktorý šoféroval opitý. Foto: fb/polícia

FOTO V Bratislave búral opitý šofér. Viezol svoju 9-ročnú dcéru

V Bratislave búral opitý šofér. Vodič osobného automobilu mal v sobotu popoludní naraziť do odstaveného vozidla na Znievskej ulici v bratislavskej Petržalke. Nafúkal 1,65 promile alkoholu. V aute viezol deväťročnú dcéru. Na sociálnej sieti o tom informovala bratislavská krajská polícia.

„Podľa doposiaľ zistených informácií mal 42-ročný vodič viesť vozidlo značky Seat Altea, pričom sa dostatočne nevenoval vedeniu motorového vozidla, následkom čoho narazil do tam odstaveného vozidla, ktoré následkom nárazu odhodilo do ďalšieho pred ním odstaveného vozidla,“ priblížili policajti.

Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania

Vodič bol prevezený do nemocnice na jednorazové ošetrenie. Spáchal prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania.

Zdroj: fb/polícia

Polícia vlani koncom októbra informovala, že eviduje rekordný nárast požitia alkoholu za volantom. Za prvých deväť mesiacov roka 2022 odhalila prostredníctvom kontrol 8068 pozitívnych dychových skúšok u vodičov motorových vozidiel. Je to najviac za rovnaké obdobie od roku 2015. . O štatistike informoval minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽANO).  „Dôsledky nehody na zástavke Zochova v Bratislave sú pre celú spoločnosť traumatizujúce a je nemysliteľné, aby sa to opakovalo,“ vyhlásil minister.

Mikulcovo ministerstvo avizovalo vlani rad opatrení

Mikulec vtedy avizoval celý rad opatrení, ako napríklad zavedenie bodového systému či stacionárne zariadenia na meranie rýchlosti v mestách a obciach.  Ministerstvo vnútra SR v tejto súvislosti spustilo informačnú kampaň s názvom Alkohol za volantom môže zabíjať, ktorá má odradiť vodičov sadať si za volant po požití alkoholu. Kampaň mala prebiehať do konca roka 2022. A to formou videí na sociálnych sieťach ministerstva, letákovou formou a tiež prostredníctvom premietania krátkych videí priamo v priestoroch čerpacích staníc. Nuž uvidíme, čo ukážu štatistiky v roku 2023.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO V Bratislave búral opitý šofér. Viezol svoju 9-ročnú dcéru

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php