eReport.sk
Ďalšia vražda na východe: Polícia obvinila 53-ročného muža, mal dobodať svoju manželku.
Ilustračné foto: Shutterstock

Čo sa to tam deje? Z Nemecka hlásia dalšieho migranta, ktorý útočil nožom!


Na komunálneho politika z krajne pravicovej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD) v utorok večer zaútočili nožom v juhonemeckom meste Mannheim. Politik utrpel zranenia a páchateľa zadržali, informuje agentúra DPA s odvolaním sa na nemenované zdroje.

Incident sa odohral v utorok približne o 22.45 h SELČ. Polícia až v stredu ráno oficiálne potvrdila, že došlo k policajnej operácii, bližšie informácie vraj poskytne v najbližších hodinách.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. T. Taraba
  2. Meteorológovia varujú pred dažďom
  3. Herec Bruce Willis

Podľa vyhlásenia okresnej organizácie AfD k incidentu došlo v blízkosti tržného námestia v Mannheime. Politik údajne prichytil pri čine osobu, ktorá tam strhávala plagáty. Po konfrontácii ho táto osoba napadla nožom, pričom utrpel rezné rany. Momentálne sa nachádza v nemocnici. AfD spája útok s extrémnou ľavicou, úrady to však zatiaľ nepotvrdili.

Brutálny útok

Útok sa odohral len pár dní po tom, čo na mannheimskom námestí došlo k zrejme islamisticky motivovanému útoku nožom, ktorý si vyžiadal život jedného policajta. Na zhromaždenie protiislamskej pravicovej občianskej skupiny Pax Europa v Mannheime útočil v piatok nožom 25-ročný muž z Afganistanu, ktorý žije v Nemecku od roku 2014.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čo sa to tam deje? Z Nemecka hlásia dalšieho migranta, ktorý útočil nožom!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: