eReport.sk
T. Taraba
Tomáš Taraba, foto::tasr

SHMÚ má nového riaditeľa: Hydrometeorologický ústav povedie skúsený manažér z oblasti


Novým riaditeľom Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) sa stal manažér v oblasti ekonomiky a informačných technológií Vasil Penev. Do funkcie ho na základe výsledkov riadneho výberového konania vymenoval minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS). Informoval odbor komunikácie envirorezortu. Doterajšia poverená riaditeľka SHMÚ Ivana Herkel sa vráti na pôvodné miesto ekonómky v SHMÚ.

SHMÚ má nového riaditeľa

Ide o skúseného manažéra, ktorý v minulosti pôsobil na viacerých riadiacich funkciách v oblasti financií a informačných technológií,“ skonštatovalo ministerstvo. Taraba od nového riaditeľa očakáva najmä lepšie riadenie projektov súvisiacich s informačnými technológiami, prijímanie správnych manažérskych rozhodnutí a nastavenie transparentného financovania SHMÚ.

Penev po absolvovaní štúdia pôsobil ako obchodný riaditeľ viacerých súkromných spoločností. Medzi rokmi 2016 až 2020 pracoval ako vedúci odboru informačných technológií v Dopravnom podniku Bratislava. Rezort priblížil, že v SHMÚ pôsobil medzi rokmi 2017 a 2020 ako riaditeľ úseku podporných aktivít. V rokoch 2020 a 2021 bol poverený riadením sekcie ekonomiky v Sociálnej poisťovni. Súčasne pracoval od roku 2020 do roku 2024 ako projektový manažér medzinárodnej spoločnosti v IT oblasti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR
  2. ministerka hospodárstva Denisa Saková (Hlas-SD).
  3. Na archívnej snímke strana Demokrati
  4. Na snímke nový komisár pre deti Jozef Mikloško.

Predchádzajúci riaditeľ SHMÚ Martin Benko skončil vo svojej funkcii v apríli. Dôvodov na odvolanie Benka bolo podľa Tarabu množstvo. Išlo predovšetkým o zlý manažment riadenia inštitúcie, osobitne v oblasti manažovania IT projektov.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

SHMÚ má nového riaditeľa: Hydrometeorologický ústav povedie skúsený manažér z oblasti

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: