eReport.sk
Na archívnej snímke z 19. mája 2017 zakladateľ webovej stránky WikiLeaks Julian Assange máva podporovateľom z balkóna ekvádorského veľvyslanestva v Londýne.Na archívnej snímke z 19. mája 2017 zakladateľ webovej stránky WikiLeaks Julian Assange máva podporovateľom z balkóna ekvádorského veľvyslanestva v Londýne.
Na archívnej snímke z 19. mája 2017 Julian Assange máva podporovateľom z balkóna ekvádorského veľvyslanestva v Londýne. Foto: tasr/ap

Čo je veľa, to je veľa! Austrálsky premiér vyzval USA, aby prestali stíhať Assangea

Austrálsky premiér Anthony Albanese v stredu oznámil, že osobne zatelefonoval predstaviteľom Spojených štátov a vyzval ich na ukončenie trestného stíhania voči zakladateľovi WikiLeaks Julianovi Assangeovi.      

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na archívnej snímke z 19. mája 2017 zakladateľ webovej stránky WikiLeaks Julian Assange máva podporovateľom z balkóna ekvádorského veľvyslanestva v Londýne.Na archívnej snímke z 19. mája 2017 zakladateľ webovej stránky WikiLeaks Julian Assange máva podporovateľom z balkóna ekvádorského veľvyslanestva v Londýne.
  2. Protest, Assangea, Britská ambasáda
  3. Na kombosnímke prezidentka a kniha, ktorú je venovali aktivisti.

Austrálčan Assange je od roku 2019 väznený v Británii, kde čaká na rozhodnutie o vydaní USA. Tam ho v takom prípade čaká súd za vyzradenie tajných informácií – okrem iného aj o vojnách v Iraku a Afganistane.

Treba záležitosť uzavrieť

„Už pred nejakým časom som dal jasne najavo, že čo je veľa, to je veľa. Je načase, aby sa táto záležitosť uzavrela,“ uviedol na margo Assangea premiér Albanese. Dodal, že jeho „stanovisko k problematike je jasné“ a dal to najavo aj predstaviteľom Spojených štátov.

Vo väzení od roku 2019

Juliana Assangea, ktorý sa nachádza v prísne stráženej londýnskej väznici Belmarsh, zadržali v apríli 2019 na ekvádorskej ambasáde v Londýne, kam sa uchýlil zo strachu pred vydaním do Spojených štátov. V USA mu hrozí väzenský trest v trvaní niekoľkých desiatok rokov.

Kandidát na cenu

Assange bol tiež kandidátom na získanie tohtoročnej Sacharovovej ceny za slobodu myslenia, ktorú udeľuje Európsky parlament.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čo je veľa, to je veľa! Austrálsky premiér vyzval USA, aby prestali stíhať Assangea

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti